ЄС запровадить податок на вуглецеві викиди під час виробництва імпортованих товарів – Bloomberg

ЄС запровадить податок на вуглецеві викиди під час виробництва імпортованих товарів – Bloomberg

Зазначається, що імпортери із шести вуглецевовмісних галузей повинні будуть звітувати про ці викиди

ЄС запровадить податок на вуглецеві викиди під час виробництва імпортованих товарів – Bloomberg
Фото: Shutterstock

ЄС вводить механізм транскордонного вуглецевого регулювання та запроваджує податок на вуглецеві викиди, які виникають під час виробництва імпортованих товарів на територію Євросоюзу.

Про це повідомляє Bloomberg.

Зазначається, що імпортери з шести вуглецевовмісних галузей повинні будуть звітувати про власні викиди. Цей захід забезпечить відсутність нечесної конкуренції з боку виробників за межами ЄС.

«Це матиме стратегічні та фінансові наслідки для компаній у всьому світі. Навіть якщо деякі компанії не постраждають відразу, це відбудеться на більш пізньому етапі, оскільки ЄС має можливість включити більше галузей» – сказав старший експерт Boston Consulting Group Тім Фігурс.

Наголошується, що механізм уже зіткнувся з відмовою з боку основних торгових партнерів ЄС, які стверджують, що він підриває принципи вільної торгівлі. Це також посилило торговельну напруженість між ЄС та США, оскільки на початку цього року адміністрація Байдена попросила звільнити експорт сталі та алюмінію.

Видання уточнює, що як тільки запрацює механізм, стане ключовим випробування встановлення цін на викиди вуглецю у всьому світу як частини зусиль для призупинення глобального потепління.

Водночас на другому етапі, який почнеться у січні 2026 року, компанії будуть змушені сплачувати податок відповідно до цін на ринку ЄС, які 29 вересня становили близько 82 євро за метричну тонну вуглецю.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що колумбійська компанія Ecopetrol планує інвестувати до $1,3 млрд в екологічно чисте та якісне пальне.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло