росія закупила в Китаю в 70 разів більше дронів, ніж Україна

росія закупила в Китаю в 70 разів більше дронів, ніж Україна

Китай заробляє на постачаннях обом сторонам, але у російських покупців часто буває перевага, оскільки вони платять більше

This material is also available in English
росія закупила в Китаю в 70 разів більше дронів, ніж Україна
фото DR

У російсько-українській війні обидві сторони використовують багато тисяч безпілотників, значна частина яких вироблена в Китаї або зібрана з китайських компонентів. Проте українським військовим та волонтерам доводиться вибудовувати канали паралельного імпорту – приблизно так само, як росія намагається закуповувати через треті країни підсанкційну продукцію.

Джерело. Про це пише The New York Times.

Загалом китайські компанії заробляють на постачаннях обом сторонам, але у російських покупців часто буває перевага, оскільки вони платять більше і роблять більші замовлення.

До того ж, політично для китайських компаній зручніше працювати з російськими клієнтами, зазначає NYT, тому що лідер країни Сі Цзіньпін підтримує добрі стосунки з владіміром путіним, вони домовилися про «безмежне партнерство», а загальний товарообіг між країнами стрімко зростає.

«У мене є китайські компанії, які кажуть, що ненавидять росіян, що Україна – найкраща, – розповів газеті Андрій, засновник українського виробника дронів «Ескадрон». – А потім я знаходжу їхні двигуни у російських дронах».

Прямі поставки дронів з Китаю в Україну склали в першому півріччі 2022 року трохи більше $200 000, тоді як в росію – $14,5 млн. Проте Україна отримала мільйони дронів та компонентів з Китаю, але в основному через європейських посередників, пише NYT з посиланням на дані митних служб росії та України.

Міністерство торгівлі Китаю з 1 вересня запровадило експортний контроль щодо високопродуктивних безпілотних повітряних суден, які можуть бути використані у військових цілях.

Через це проблеми із закупівлею дронів виникли і в росії, писав «Коммерсант». Припинилося постачання апаратів вагою від 4 кг або максимальною злітною масою від 7 кг із тривалістю польоту понад 30 хвилин. Також під заборону потрапили безпілотники, здатні «нести вантаж із функцією скидання або з можливістю закріплення такого пристрою».

Але скорочення китайських поставок українцям триває вже кілька місяців, свідчить проведений NYT аналіз торгових даних та інтерв'ю з більш як десятком українських виробників та операторів безпілотників. І Україні, яка, за оцінкою Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень, втрачає близько 10 000 дронів на місяць, доводиться вибудовувати складні ланцюжки посередників для забезпечення постачання.

Або шукати компоненти в інших виробників – у США, Європі, Тайвані.

«Сьогодні ми майже не використовуємо китайські компоненти, тому що бачимо і відчуваємо, як Китай свідомо затримує постачання будь-яких товарів в Україну», – заявила компанія «Укрспецсистеми», яка випускає розвідувальні безпілотники.

Бекграунд. Нагадаємо, турецька оборонна компанія Baykar інвестує в Україну $100 млн. У планах – відкрити завод з виробництва БПЛА за 1,5 роки.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло