Politico: США підготували для України секретну стратегію розвитку, головне місце в якій — боротьба з корупцією

Politico: США підготували для України секретну стратегію розвитку, головне місце в якій — боротьба з корупцією

Крім того, одна з цілей США — наблизити ЗСУ та оборонний комплекс України до стандартів НАТО

This material is also available in English
Politico: США підготували для України секретну стратегію розвитку, головне місце в якій — боротьба з корупцією
фото Shutterstock

Видання Politico отримало в розпорядження засекречену версію довгострокової стратегії Вашингтона щодо України – вона втричі довша за офіційну версію, опубліковану на сайті Держдепартаменту.

Зокрема, США мають на меті якнайшвидший перехід збройних сил та оборонного комплексу України на стандарти НАТО, йдеться в конфіденційній версії документа.

Також зазначається, що корупція може змусити західних союзників згорнути допомогу Києву.

Як вказано в стратегії, цілі США в Україні включають допомогу у боротьбі з корупцією, роздержавлення економіки, приватизацію банків (у тому числі «Альфа-банк Україна», який був перейменований на «Сенс-банк» і потім націоналізований у липні 2023 року), сприяння вивченню англійської мови у школах.

Держдепартамент розробляє подібні стратегії для багатьох країн раз на кілька років. Вони вказують, яких цілей Вашингтон хотів би досягти на конкретному напрямі своєї зовнішньої політики України та у які терміни.

Військова реформа

На саміті НАТО в липні Україні не було запропоновано плану вступу до альянсу. Але в конфіденційній частині американської стратегії часто згадується прагнення перевести Збройні сили України на стандарти НАТО, її доктрину і принципи, пише Politico.

Прискорити цей перехід, у тому числі шляхом ухвалення багаторічної програми допомоги, країни альянсу домовилися ще на саміті. Для цього Міністерству оборони України слід зокрема сформувати «кадри з професійних молодших офіцерів та військовослужбовців сержантського складу», йдеться у стратегії США. Вони служать важливою сполучною ланкою між командирами та рядовими.

Навіть формат та зміст військових документів мають «відбивати термінологію НАТО», йдеться у стратегії. Також у США хочуть, щоб Україна виготовляла для себе військову техніку.

При цьому потрібно побудувати «національну оборонну промисловість, здатну забезпечувати основні потреби» країни.

Наблизила цю перспективу конференція, що відбулася минулого тижня в Києві за участю представників понад 250 західних виробників озброєнь. Україна має намір збільшити випуск насамперед засобів ППО та обладнання для розмінування, а також ракет, дронів та артилерійських снарядів, заявив на конференції президент Володимир Зеленський.

МЗС України повідомило, що було підписано близько 20 угод з іноземними партнерами (їх воно не назвало) про спільне провадження, обмін технологіями та постачання компонентів.

Боротьба з корупцією

Велика увага у документі приділяється боротьбі з корупцією. Зокрема, там прописані рекомендації щодо викорінення посадових злочинів та реформування низки галузей української держслужби, пише видання.

«Сприйняття корупції на найвищому рівні», попереджає конфіденційна версія документа, «може підірвати довіру української громадськості та іноземних лідерів до уряду воєнного часу». Там також висловлюється побоювання, що корупція може змусити західних союзників «розчаруватися в ідеї підтримки України» у її протистоянні агресії рф, і тому Київ не може відкладати зусиль у боротьбі з корупцією.

У секретній версії плану також містяться інші рекомендації для України, від приватизації держбанків до викладання англійської мови у більшості українських шкіл, пише Politico.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло