Туреччина надасть Україні сотні великокаліберних кулеметів

Туреччина надасть Україні сотні великокаліберних кулеметів

Угода передбачає набагато більшу кількість кулеметів, ніж 600 одиниць, нові партії відправлять в Україну «найближчими місяцями

This text is also available in English
Туреччина надасть Україні сотні великокаліберних кулеметів
Canik M2
фото Defense Express

Україна отримала від Туреччини понад 600 великокаліберних кулеметів Canik M2, які можуть використовуватись наземними військами або встановлюватись на бронетехніку.

Джерело. Про це пише moscowtimes.eu з посиланням на Middle East Eye.

Джерело видання повідомило, що ці поставки продовжаться й надалі. У березні Київ підписав одразу кілька контрактів із турецьким приватним виробником зброї Canik.

«Угода передбачає постачання набагато більшої кількості кулеметів, ніж 600 одиниць», – зазначив співрозмовник, додавши, що нові партії відправлять в Україну «найближчими місяцями».

Ціна кожного кулемета складає $15-20 тисяч. Це означає, що вартість вже одержаної зброї перевищує $10 млн.

У серпні військовий блог Armourer Bench проаналізував загальнодоступні фотографії з фронту та виявив кілька Canik M2, встановлених на пікапах Nissan для боротьби з дронами-камікадзе.

Одне з українських джерел повідомило, що даними кулеметами можуть обладнати турецькі бронеавтомобілі BMC Kirpi, отримані минулого року. За неофіційними оцінками, ЗСУ мають на озброєнні понад 200 таких машин.

Туреччина від початку війни озброювала Україну безпілотниками, ракетами з лазерним наведенням, захисним спорядженням та бронетехнікою. Також після виходу росії із зернової угоди стало відомо, що Анкара вперше вирішила надати Києву гусеничні самохідно-артилерійські установки (САУ) T-155 Firtina.

2 жовтня турецька військова компанія Baykar Makina допустила передачу ЗСУ важких ударних безпілотників Bayraktar Akıncı, здатних нести крилаті ракети. Її керівник Халук Байрактар повідомив, що це питання перебуває на розгляді.

Він також зазначив, що у найближчі півтора року Baykar розраховує завершити будівництво заводу в Україні та виробляти на ньому «всі системи, які є», у тому числі Bayraktar Akıncı. Необхідні дозволи компанія вже отримала, наголосив Байрактар.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло