путін, Токаєв і Мірзійоєв запустили поставки російського газу до Узбекистану через Казахстан

путін, Токаєв і Мірзійоєв запустили поставки російського газу до Узбекистану через Казахстан

Газпром, що втратив європейський ринок експорту, намагається переорієнтуватися на Азію

This text is also available in English
путін, Токаєв і Мірзійоєв запустили поставки російського газу до Узбекистану через Казахстан
фото Shutterstock

Російський Газпром у суботу почав поставки газу до Узбекистану транзитом через Казахстан.

У церемонії запуску брали участь лідери трьох держав – російський диктатор владімір путін, глави Казахстану та Узбекистану Касим-Жомарт Токаєв та Шавкат Мірзійоєв.

Джерело. Про це пише Reuters.

Газпром, що втратив європейський ринок експорту, намагається переорієнтувати постачання в Азію. Наприкінці 2022 року росія ініціювала обговорення з Казахстаном та Узбекистаном газового союзу для внутрішніх поставок та постачань на ринки третіх країн, включаючи Китай.

У червні росія та Узбекистан домовилися про постачання 2,8 млрд кубометрів газу на рік терміном на два роки транзитом через Казахстан газопроводом Середня Азія-Центр.

«Ми відкриті до подальшої співпраці, намагатимемося задовольняти потреби всіх наших казахстанських та узбекистанських друзів, партнерів, інших зацікавлених споживачів у цьому виді палива», – сказав путін у суботу.

Токаєв сказав, що Казахстан зацікавлений у повноцінному використанні свого транзитного потенціалу та готовий до подальшого збільшення транспортування російського газу.

Міністр енергетики Алмасадам Саткалієв говорив у серпні, що Казахстан обговорює можливість транзиту російського газу в Узбекистан обсягом від 1,5 до 10,0 млрд кубометрів на рік.

Експорт Газпрому до далекого зарубіжжя, включаючи Китай та Туреччину, у 2022 році впав майже на 46% до 100,9 млрд кубометрів, в основному через скорочення поставок до ЄС.

Після падіння експорту видобуток Газпрому 2022 року знизився на 20% до 412,6 млрд кубометрів. Газпром перестав розкривати статистику видобутку та експорту газу.

Бекграунд. Нагадаємо, Молдова більше не купуватиме газ у «Газпрому» – країні вдалося отримати газ з альтернативних джерел у Європі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло