Естонія схвалила законопроект про використання заморожених російських активів
Спецпроєкт
Естонія

Естонія схвалила законопроект про використання заморожених російських активів

В країні в рамках міжнародних санкцій проти росії заморожено близько 38 млн євро

This text is also available in English
Естонія схвалила законопроект про використання заморожених російських активів
Кая Каллас
фото DR

Уряд Естонії схвалив і направить до парламенту поправку до Закону про міжнародні санкції, яка передбачає внутрішньодержавні правила використання заморожених активів підсанкційних осіб для відшкодування збитків, завданих російською війною Україні.

Джерело. Про це повідомляє «Європейська правда» із посиланням на прес-службу уряду Естонії.

«Законопроект, який ми з урядом сьогодні направили до парламенту, дозволяє використовувати заморожені активи осіб, проти яких Естонія ввела санкції, для компенсації збитків від війни в Україні. Ми маємо бути прикладом та стимулом для інших європейських країн у встановленні подібних правил. росія має компенсувати Україні всю заподіяну війною шкоду», – заявила прем'єр Естонії Кая Каллас.

В Естонії в рамках міжнародних санкцій проти росії за вторгнення в Україну заморожено активи на суму близько 38 млн євро.

Каллас закликала Євросоюз «швидше завершити роботу з використання російських заморожених активів та вироблення практичних рішень».

«Гроші на компенсацію збитків, завданих росією Україні, не повинні надходити тільки від платників податків інших країн», – сказав міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна.

У вересні він обіцяв, що Естонія першою з країн ЄС легалізує конфіскацію активів, що пов'язані з Кремлем, для фінансування відновлення України.

Бекграунд. Як стало відомо напередодні, Брюссель почне передавати податки з доходів від російських заморожених активів у фонд допомоги Україні. Бельгія стала першою державою, яка запровадила таку практику.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло