Естонія схвалила законопроект про використання заморожених російських активів
В країні в рамках міжнародних санкцій проти росії заморожено близько 38 млн євро

Уряд Естонії схвалив і направить до парламенту поправку до Закону про міжнародні санкції, яка передбачає внутрішньодержавні правила використання заморожених активів підсанкційних осіб для відшкодування збитків, завданих російською війною Україні.
Джерело. Про це повідомляє «Європейська правда» із посиланням на прес-службу уряду Естонії.
«Законопроект, який ми з урядом сьогодні направили до парламенту, дозволяє використовувати заморожені активи осіб, проти яких Естонія ввела санкції, для компенсації збитків від війни в Україні. Ми маємо бути прикладом та стимулом для інших європейських країн у встановленні подібних правил. росія має компенсувати Україні всю заподіяну війною шкоду», – заявила прем'єр Естонії Кая Каллас.
В Естонії в рамках міжнародних санкцій проти росії за вторгнення в Україну заморожено активи на суму близько 38 млн євро.
Каллас закликала Євросоюз «швидше завершити роботу з використання російських заморожених активів та вироблення практичних рішень».
«Гроші на компенсацію збитків, завданих росією Україні, не повинні надходити тільки від платників податків інших країн», – сказав міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна.
У вересні він обіцяв, що Естонія першою з країн ЄС легалізує конфіскацію активів, що пов'язані з Кремлем, для фінансування відновлення України.
Бекграунд. Як стало відомо напередодні, Брюссель почне передавати податки з доходів від російських заморожених активів у фонд допомоги Україні. Бельгія стала першою державою, яка запровадила таку практику.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].