Війна Ізраїлю проти Хамасу поставила хрест на спробах Заходу схилити глобальний Південь до підтримки України – FT
Усю роботу, яку дипломати проробили з Глобальним Півднем щодо України, було втрачено

Війна Ізраїлю та Хамас підірвала спроби Заходу залучити на свій бік країни Глобального Півдня. У цих умовах перспективи виробити єдину позицію щодо вторгнення росії в Україну помітно погіршилися.
Джерело. Про це пише Financial Times.
Як пише видання, беззаперечна підтримка Заходом військової операції Ізраїлю, яка почалася після нападу Хамас, поставила хрест на багатомісячних зусиллях ЄС та США, спрямованих на те, щоб перетворити москву на міжнародного ізгоя.
Понад десяток опитаних FT чиновників розповіли, що з початку вторгнення росії в Україну в 2022 році західні країни намагалися досягти консенсусу з державами так званого Глобального Півдня, такими як Індія, Бразилія та Південна Африка щодо необхідності підтримувати глобальний порядок, заснований на загальних правилах. Наразі підсумки цієї роботи звелися до нуля.
«Ми безперечно програли битву на Глобальному Півдні, – сказав FT один високопоставлений дипломат із країни, що входить до G7. – Усю роботу, яку ми проробили з Глобальним Півднем щодо України, було втрачено... Забудьте про правила, забудьте про світовий порядок. Вони більше ніколи не послухають нас».
Багато країн, що розвиваються, традиційно підтримували палестинців, розглядаючи конфлікт на Близькому Сході через призму самовизначення і опору глобальному домінуванню США, які надають Ізраїлю найбільшу підтримку, пише FT.
При цьому росія та її союзник Китай підтримують теплі стосунки з палестинцями.
«Те, що ми говорили про Україну, має бути застосовним і до сектору Газа. Інакше ми втратимо весь наш авторитет, – каже у розмові з FT дипломат. – Бразильці, південноафриканці, індонезійці, чому вони взагалі повинні вірити тому, що ми говоримо про права людини?»
За чотири тижні до нападу Хамас на Ізраїль лідери США, ЄС та інших союзників України відвідали саміт «Великої двадцятки» в Нью-Делі і попросили країни, що розвиваються, засудити російську агресію і виступити за дотримання Статуту ООН та міжнародного права.
Тепер багато з цих офіційних осіб розповіли FT, що від них вимагають засудити напад Ізраїлю у відповідь на Газу і його рішення обмежити сектору постачання води, електрики і газу. Ці країни в даному випадку посилаються на ті ж самі аргументи.
«Якщо ви називаєте відключення води, перешкоди у постачанні продовольства та електрики в Україні воєнним злочином, то вам слід сказати те саме і про сектор Газа», – передає FT слова одного з арабських чиновників.
Бекграунд. Нагадаємо, Байден заявив, що до авіаудару по лікарні в Газі причетний не Ізраїль, а “друга сторона конфлікту”. Ізраїль стверджує, що це був невдалий пуск ракети палестинською організацією “Ісламський джихад”.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].