Понад 3000 аграріїв отримали допомогу в рамках програми ДАР

Понад 3000 аграріїв отримали допомогу в рамках програми ДАР

При цьому допомогу не одержав жоден аграрій із регіонів, частина яких протягом минулого року була окупована

Понад 3000 аграріїв отримали допомогу в рамках програми ДАР
Фото: Опендатабот

Торік держава надала фінансову підтримку більш ніж 3000 українських аграріїв. Загальний обсяг допомоги становив 1,6 млрд грн, з них 1,3 млрд грн пішли на землю, а 0,3 млрд грн – на корів.

Про це свідчать дані «Опендатабот».

Найбільше допомоги на рослинництво отримали фермерські господарства – їх було 2597. Також держава виплатила гроші 287 товариствам з обмеженою відповідальністю, 124 приватним підприємствам, 23 кооперативам тощо.

Перше місце з виплати бюджетних субсидій на вирощування рослин із великим відривом посіла Кіровоградська область – там гроші від держави отримали 319 аграріїв. Друге місце – у Полтавщини (274), на Вінниччині гроші одержали 252 аграріїв.

Лідером за виплатами на розведення корів стала Львівська область – 50 аграріїв. Далі йде Закарпатська область (31), а третє місце розділили Рівненщина та Волинь (по 29).

Варто зазначити, що допомогу на вирощування рослин і розведення корів не отримав жоден аграрій з тих регіонів, значна частина яких протягом минулого року була окупована або знаходилася в зоні бойових дій – йдеться про Херсонщину, Харківщину, Донеччину, Луганщину, а також АР Крим.

Бекграунд. Нагадаємо, заявки на отримання фінансової допомоги сільгоспвиробникам подаються в Державному аграрному реєстрі (ДАР), який було запущено Міністерством аграрної політики та продовольства за сприяння ЄС 12 серпня 2022 року. Одна з його головних задач –   розподіл різних видів підтримки аграріям з бюджету України, а також грантів для них від міжнародних партнерів.

На вирощування рослин передбачено допомогу у розмірі 3,1 тисячі грн на гектар. Під умови програми підпадали аграрії, у яких не менше 1 га та не більше 120 га землі. Відповідно, максимальний розмір допомоги може сягати 372 тис. гривень.

Бюджетна дотація на розведення корів виплачується державою у розрахунку 5,3 тис. гривень на 1 голову. Отримати її можуть господарства, які утримують від 3 до 100 голів великої рогатої худоби, а тому максимальний розмір дотації – 530 тис. гривень.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло