Єврокомісія до кінця року підготує план передачі Україні доходів від заморожених російських активів
ЄК представить на початку грудня план, який полегшить переведення доходів від заморожених активів в Україну

Лідери ЄС схвалили плани використати мільярди євро доходів, одержаних від заморожених російських активів, для допомоги Україні.
Джерело. Про це пише Financial Times.
За даними видання, Єврокомісія може висунути відповідну пропозицію на початку грудня.
Західні санкції від початку російського вторгнення заморозили близько $300 млрд, що належать російському центробанку.
З них 180 млрд євро, за даними уряду Бельгії, зберігається в Euroclear – найбільшому у світі депозитарії цінних паперів зі штаб-квартирою у Брюсселі, йдеться у статті.
«У політичному плані ми погодилися, що зрештою росія має заплатити за довгострокове відновлення України», – заявила у п'ятницю після саміту лідерів ЄС у Брюсселі голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
«Наразі ми працюємо над пропозицією зосередитися на так званих непередбачених прибутках, – додала вона. – Ці непередбачені прибутки вже дуже суттєві. Ідея полягає в тому, що ми об'єднуємо їх та спрямовуємо через бюджет ЄС в Україну».
Єврокомісія має намір представити на початку грудня план, який полегшить переведення доходів від заморожених активів в Україну, повідомили Financial Times два високопосадовці, які брали участь у підготовці рішення.
Euroclear у четвер заявив, що заробив 3 млрд євро на заморожених російських активах лише за перші 9 місяців цього року в порівнянні з 347 млн євро за той же період 2022 року, причому це зростання зумовлене зростанням процентних ставок, пише Financial Times.
Як зазначає видання, купонні виплати та погашення облігацій за знерухомленими російськими активами залишилися в Euroclear, оскільки вони не можуть бути виплачені клієнтам, які підпадають під санкції. Депозитарій регулярно реінвестує такі залишки коштів, а зростання відсоткових ставок означає, що Euroclear заробляє більше за рахунок цих інвестицій.
Чиновники ЄС шукають способи направити ці доходи в Україну, але Європейський центробанк попередив про потенційні ризики для євро через доступ до цих доходів, адже це може спонукати інші центральні банки відмовитися від активів у євро і тим самим послабити курс європейської валюти.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].