ООН: тисячі жителів Гази вриваються на склади та в центри розподілу допомоги і грабують їх
У керівництві організації пов’язали це зі складною гуманітарною ситуацією в секторі

Тисячі жителів сектору Газа увірвалися на склади та в розподільчі центри Агентства ООН у справах палестинських біженців (БАПОР), розбираючи борошно та предмети першої необхідності. Наліт було здійснено вдень, підтвердило агентство ООН.
Джерело. Про це повідомляє Reuters з посиланням на заяву агентства.
«Це тривожна ознака того, що після трьох тижнів війни та жорсткої блокади Гази громадський порядок починає руйнуватися», – йдеться у заяві Томаса Вайта, директора у справах БАПОР у секторі Газа.
«Запаси продовольства на ринку закінчуються, а гуманітарної допомоги, що надходить до сектору Газа на вантажівках з Єгипту, недостатньо», – зазначає Вайт.
У четвер голова гуманітарної служби ООН Мартін Гріффітс заявив, що протягом останнього тижня допомога «ледь просочувалася» до Гази.
У суботу Міністерство закордонних справ Єгипту заявило, що «перешкоди, що створюються Ізраїлем», заважають оперативній доставці допомоги через КПП «Рафах».
В БАПОР наголосили, що «паливо не викрадалося». Агентство не уточнює, чи буде посилено охорону інших складів у Газі та чи очікуються додаткові поставки.
Високопосадовець Всесвітньої продовольчої програми ООН Абір Етефа заявила, що нальоти на кілька центрів розподілу допомоги в Газі в суботу можна було очікувати, оскільки люди перебували у важких умовах.
В інтерв'ю ВВС вона припустила, що суботнє відключення телефонів та інтернету в анклаві могло сприяти грабежам на складах та у розподільчих центрах. За її словами, ООН була змушена призупинити розподіл продовольства, оскільки не могла зв'язатися із командами на місцях.
«Сьогодні ми відновлюємо роботу, оскільки зв'язок поступово відновлюється», – додала вона.
Наразі в Газу було пропущено понад 80 вантажівок із гуманітарною допомогою.
Ізраїль відмовився дозволити постачання палива до Гази, оскільки вважає, що Хамас використовує його у військових цілях – зокрема для роботи дизель-генераторів, що забезпечують освітлення та вентиляцію в мережі проритих під сектором Гази тунелів бойовиків, які, за оцінками армії, розтягнулися на багато сотень кілометрів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].