Південна Корея весь цей час постачала станки російській збройній промисловості
Завдяки санкціям США цей канал тепер буде перекрито

Hanwha Group – сьомий за величиною промисловий конгломерат Південної Кореї. Hanwha Defense, що входить до нього, – один з найбільших військових підрядників Південної Кореї. Після російської анексії Криму 2014 року компанія вийшла на європейський ринок озброєнь. Як писала минулого року Financial Times, компанія постачає, зокрема, самохідні гаубиці країнам НАТО. Також Hanwha має суттєві інтереси у США, пише The Insider.
Завдяки постачанням до Польщі, Норвегії та Естонії Hanwha Aerospace подвоїла виробництво 155-міліметрових гаубиць у 2022 році і планує ще подвоїти його в поточному році, як пише Wall Street Journal зі слів Чхве Дон-біна - генерального менеджера заводу Hanwha Aerospace.
Україні Південна Корея офіційно зброю не постачає, обмежуючись економічною та гуманітарною допомогою. При цьому Польща передавала Україні 50 гаубиць «Краб» корейського виробництва, імовірно, за згодою корейської сторони.
З росією Hanwha також успішно співпрацює. Вже після початку війни, з 1 березня 2022 року по 28 лютого 2023 року, за даними системи Import Genius, імпорт продукції під торговою маркою Hanwha до росії склав $22,3 млн. З них $9,5 млн припало на продукцію Hanwha Precision Machinery, яка виготовляє високоточну металообробну техніку.
24 квітня 2023 року Південна Корея розширила обмеження на експорт товарів до росії, проте експорт верстатів продовжився. За даними системи NBD, з 1 березня 2022 року по 31 липня 2023 року експорт Hanwha Precision Machinery до росії сягнув $13,7 млн.
Тому російський імпортер техніки Hanwha – АТ «ІПК «Фінвал» – спокійно продовжував купувати корейські верстати. При цьому значна частина бізнесу компанії – держзамовлення.
Тепер після введення американських санкцій Hanwha Precision Machinery, очевидно, не вестиме бізнес із російським покупцем, який у списку санкцій США. При цьому компанія ризикувала потрапити під дію вторинних санкцій, оскільки значної частини постачань призначалася для російських підприємств, які під санкціями.
Бекграунд. Напередодні стало відомо, що США розширили санкції проти росії, додавши в нього понад 30 фізосіб та майже 200 компаній.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].