Експерти підрахували, скільки будівель і споруд в Україні зруйнувала росія

Експерти підрахували, скільки будівель і споруд в Україні зруйнувала росія

Один із важливих елементів обстеження – визначити, чи можуть люди повертатися до тих частин будинків, які не зазнали прямих пошкоджень

This text is also available in English
Експерти підрахували, скільки будівель і споруд в Україні зруйнувала росія
фото Reuters

Прямі збитки, завдані інфраструктурі України через повномасштабне російське вторгнення, за оцінками Київської школи економіки, перевищили $150 млрд. При цьому майже $56 млрд із них – втрати житлового фонду. Понад 150 тисяч будівель і споруд в Україні зруйновані через війну. Більшість із них – житлові будинки.

Джерело. Про це пише ukrayina.pl.

В Україні майже 160 тисяч зруйнованих через російську агресію будівель та споруд, приблизно 20 тисяч із них – багатоповерхові.

Такі дані навів директор ДП «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій», доктор технічних наук, професор Геннадій Фаренюк.

«За статистикою, майже 160 тисяч будівель та споруд в Україні пошкоджені через війну. Майже 20 тисяч із них – багатоповерхівки. Це складні інженерні споруди. І потрібен ефективний підхід, який допоможе з’ясувати ступінь їх пошкодження. Найголовніше – об’єктивно визначити: вважати будівлю повністю зруйнованою чи частково пошкодженою, яка підлягає відновленню», – наголосив Фаренюк.

За час війни фахівці Інституту будівельних конструкцій обстежили приблизно 400 багатоповерхових об’єктів.

Один із важливих елементів обстеження – визначення, чи можуть люди повертатися до тих частин будинків, які не зазнали прямих пошкоджень, чи безпечно надалі використовувати ці об’єкти.

Керівник науково-дослідної установи визнав, що часто експерти не хочуть брати на себе відповідальність і не завжди обґрунтовано ухвалюють рішення про знесення споруд та будівництво на їх місці нових.

«З одного боку, справді набагато краще на місці багатьох об’єктів побудувати щось нове. Але це потребує величезних витрат, а мешканці змушені будуть роками чекати на спорудження нового житла, тоді як реконструкція частково пошкоджених будівель потребує набагато менше ресурсу і часу», – зазначив Фаренюк.

Бекграунд. Більше про те, як Україні може стати в нагоді грузинський досвід і помилки – в матеріалі “Відбудова житла в Грузії: досвід та уроки для повоєнної України”.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло