Конгрес США схвалив законопроєкт про передачу Україні заморожених активів рф

Конгрес США схвалив законопроєкт про передачу Україні заморожених активів рф

Законопроєкт схвалено з результатом 40 голосів «за» та 2 «проти»

Конгрес США схвалив законопроєкт про передачу Україні заморожених активів рф
Фото: AP Photo / J. Scott Applewhite

Комітет із закордонних справ палати представників Конгресу США підтримав двопартійний законопроєкт про використання російських активів для допомоги Україні. Зазначається, що його схвалено з результатом 40 голосів «за» та 2 «проти».

Це рішення ухвалили 8 листопада під час слухання законопроєкту.

Уточнюється, що комітет рекомендує уповноважити держсекретаря надавати допомогу Україні, використовуючи конфісковані в Центрального банку рф та інші суверенні російські активи.

Конгресмен від Республіканської партії Майя Маккол, яка винесла цей документ на розгляд, заявила, що законопроєкт вимагає від адміністрації президента США Джо Байдена передати Україні заморожені суверенні активи країни-агресора.

«Настав час, щоб росія відповідала за війну, яку вона розпочала», – сказала Маккол.

Водночас конгресменка заявила, що законопроєкт унеможливить повернення конфіскованих активів рф, поки вона не виплатить компенсацію Україні.

Згідно з документом, держсекретар разом з Агентством США з міжнародного розвитку повинні протягом 180 днів після набрання чинності законом представити оцінку найбільш нагальних потреб України у відновленні, допомозі в галузі безпеки та гуманітарній допомозі відповідним комітетам Конгресу.

Окрім цього, законопроєкт передбачає, що активи акумулюються у спеціальному Фонді підтримки України, а «у разі потреби право власності та дохід від конфіскованих російських суверенних активів переходять до уряду Сполучених Штатів».

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що демократи в Сенаті США заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю без України.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло