Рада ухвалила закон, який передбачає підготовку в Україні плану реагування на застосування зброї масового знищення

Рада ухвалила закон, який передбачає підготовку в Україні плану реагування на застосування зброї масового знищення

Він, зокрема, удосконалює захист населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій

Рада ухвалила закон, який передбачає підготовку в Україні плану реагування на застосування зброї масового знищення
Фото: ілюстративне

Верховна Рада прийняла в цілому закон щодо удосконалення законодавства з питань захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій, організації та проведення евакуації населення, забезпечення охорони життя та здоров’я громадян. «За» проголосувало 269 парламентаріїв.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Закон, зокрема, передбачає унормування повноважень органів державної влади у сфері цивільного захисту; визначення завдань єдиної державної системи цивільного захисту в особливий та відбудовний періоди; забезпечення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації працівників органів та підрозділів ДСНС; удосконалення заходів щодо створення фонду захисних споруд цивільного захисту та укриття у ньому населення, організації та проведення евакуації, заходів хімічного та радіаційного захисту, підготовки органів управління та сил цивільного захисту, навчання населення, забезпечення пожежної та техногенної безпеки тощо.

Крім того, закон також забезпечує ефективну роботу суб’єктів забезпечення цивільного захисту щодо організації та здійснення заходів в особливий період. Запропоновані зміни передбачають створення законодавчих передумов для забезпечення на державному рівні оперативного планування у сфері реагування на надзвичайні ситуації військового характеру, а також підготовки в Україні плану реагування на застосування зброї масового знищення.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Рада попередньо схвалила закон про підвищення якості вищої освіти.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло