Упродовж 2019–2022 років Мін’юст допустив недоліків і порушень на 3,5 млрд гривень – Рахункова палата

Упродовж 2019–2022 років Мін’юст допустив недоліків і порушень на 3,5 млрд гривень – Рахункова палата

Йдеться про порушення бюджетного законодавства та неефективне управління бюджетними асигнуваннями

Упродовж 2019–2022 років Мін’юст допустив недоліків і порушень на 3,5 млрд гривень – Рахункова палата
Фото: ілюстративне

Упродовж 2019−2022 років Міністерство юстиції України при використанні виділених на виконання повноважень 18,1 млрд грн допустило недоліків і порушень на 3,5 млрд грн. Це призвело до неефективного використання та управління бюджетними коштами.

Про це йдеться на сайті Рахункової палати.

Як встановили фахівці Рахункової палати, Мін’юст із недотриманням законодавства використав 1,6 млрд грн, з порушенням бюджетного законодавства – 1,1 млрд грн, допустив неефективне управління бюджетними асигнуваннями в обсязі 649 млн грн, з яких не використав 117 млн грн відкритих асигнувань загального фонду держбюджету, непродуктивно витратив понад 104 млн грн.

«Результати аудиту видатків на оплату праці працівників апарату Міністерства показали, що у 2019–2022 роках у системі оплати праці передбачалося до 10 додаткових видів оплати (надбавки й доплати), на які спрямувалося від 63% до 58% передбачених на це бюджетних коштів. Це слугувало основою для використання стимулюючих виплат для автоматичного збільшення зарплати, а не як інструменту для заохочення ефективного виконання завдань», – йдеться у звіті.

За даними Рахункової палати, у 2019−2021 роках Мін’юст завищив майже на 1,6 млрд грн видатки на виплату надбавок за інтенсивність праці, виконання особливо важливої роботи й премії держслужбовцям. Коштом цих «резервів», зокрема в апараті міністерства, встановлювалися надбавки за інтенсивність праці від 5% до 450% посадового окладу на суму 438,5 млн грн.

Зазначається, що суттєвим напрямом використання бюджетних коштів є оплата міністерством послуг державного підприємства «Національні інформаційні системи» із забезпечення функціонування єдиних і державних реєстрів. На це з держбюджету витратили понад 1,5 млрд грн. Фахівці Рахункової палати встановили, що визначення щорічної потреби ДП «НАІС» у коштах на забезпечення функціонування цих реєстрів та їх витрачання протягом року відбувалося без належного контролю з боку міністерства. «Рахункова палата рекомендувала Мін’юсту визначити ДП «НАІС» одержувачем бюджетних коштів, аби посилити внутрішній контроль міністерства та включити це підприємство як одержувача бюджетних коштів до системи казначейського контролю за цільовим і ефективним витрачанням коштів бюджету», – додали в палаті.

Крім того, зазначається, що міністерство коштом ДП «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№130)» в обхід встановлених урядом обмежень на витрачання коштів бюджету на придбання легкових авто придбало у квітні 2022 року транспортний засіб Toyota Land Cruiser 150 вартістю понад 1,2 млн грн. Як наслідок, держпідприємство нерезультативно витратило 1,2 млн грн, а використання міністерством цього авто призвело до додаткового навантаження на держбюджет у частині додаткових витрат на утримання й обслуговування транспортного засобу.

Бекграунд. Раніше Mind розповідав, як функціонує Рахункова палата в Україні та Польщі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло