WP: Пентагон попри ембарго купував російську нафту – щоправда, не знаючи про це
Нафтопродукти міняли на маршруті власників і проходили через турецький термінал Dortyol, де змішувалися з паливом з інших країн

Міністерство оборони США, яке купувало нафтопродукти у грецької переробної компанії Motor Oil Hellas, не знало, що в його кораблі та літаки на європейських базах заливають російське паливо. Офіційно Motor Oil Hellas, яка має контракти з Пентагоном, припинила купувати нафту і нафтопродукти в росії після того, як США ввели ембарго в березні 2022 року.
Проте The Washington Post з’ясувала, що нафтопродукти продовжували надходити до нафто-переробного заводу грецької компанії на березі Егейського моря. Просто тепер вони міняли на маршруті власників і проходили через турецький термінал Dortyol, змішуючись у сховищі з паливом з інших країн.
Так, принаймні у п'яти випадках цього року мазут «Роснефти» після навантаження на танкер у Чорному морі купувався компанією Fossil Trading FZC з ОАЕ. Потім право власності переходило турецькій держкомпанії, і вантаж доставлявся до Dortyol.
WaPo зібрала судноплавні дані та інформацію про торгові угоди, а галузеві експерти, які вивчили їх і мають глибоке уявлення про маршрути, якими поставляється нафта і нафтопродукти, підтвердили, що в сумішах, що отримуються Motor Oil Hellas, велика частка припадала на російський товар.
За останні два роки Dortyol отримав морем 5,4 млн барелів мазуту, з них 3,5 млн – з росії, свідчать проаналізовані WaPo дані із суднових реєстрів та торговельна інформація від Refinitiv.
З березня 2022 року, коли США запровадили ембарго, Пентагон підписав з Motor Oil Hellas нові контракти більш ніж на $1 млрд. Визначити точну кількість російського мазуту в тих нафтопродуктах, що купує Пентагон, неможливо, вказує WaPo.
Паливо із російських інгредієнтів отримувало не лише Міноборони США. З лютого цього року Motor Oil Hellas відправила понад 1 млн барелів авіаційного палива урядам та компаніям Італії, Франції, Іспанії та Великої Британії.
Бекграунд. Нагадаємо, Європарламент визнав, що введення “стелі цін” на російську нафту є неефективним.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].