Фог Расмуссен запропонував прийняти Україну в НАТО без окупованих територій, в ОП його розкритикували

Фог Расмуссен запропонував прийняти Україну в НАТО без окупованих територій, в ОП його розкритикували

Єрмак заявив, що Україна не піде на жоден компроміс щодо територіальної цілісності, суверенітету

This text is also available in English
Фог Расмуссен запропонував прийняти Україну в НАТО без окупованих територій, в ОП його розкритикували
фото DR

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак розкритикував пропозицію колишнього генерального секретаря НАТО Андерса Фога Расмуссена прийняти Україну до альянсу без урахування окупованих територій.

Ця ідея не відповідає принципам, на яких базується політика Києва, заявив Єрмак, виступаючи в Гудзонівському інституті у Вашингтоні.

«Це думка Андерса. Він не згадав про наші принципи, бо знає про них. Вони дуже зрозумілі та міцні: жодного компромісу щодо незалежності, територіальної цілісності, суверенітету. Це його думка, як зробити перші кроки. Він порівнює ситуацію із Західною та Східною Німеччиною. Важко сказати, у нас своя унікальна ситуація», – зазначив Єрмак.

Єрмак назвав ідею Расмуссена нездійсненною.

«Коли я вперше прочитав цю статтю, моє перше враження було таким самим. Я сказав про це своїм колегам, з якими ми працюємо та маємо добрі результати на основі розробленої у Вільнюсі декларації щодо угод у галузі безпеки. Понад 40 країн приєдналися до них. Ми вже розпочали консультації щодо угод про гарантії безпеки», – додав він.

Пропозицію Расмуссена раніше прокоментував радник глави Офісу президента Михайло Подоляк.

«Мені подобаються (сарказм) періодичні дивні пропозиції щодо вирішення конфлікту в Україні… Наприклад, іноді можна почути дивне припущення, що Україна нібито легко могла б вступити в НАТО... частинами», – написав Подоляк у Твіттері.

Він додав, що єдиним рішенням може бути «лише масштабна військово-технологічна допомога Україні».

Колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен у бесіді з The Guardian запропонував прийняти Україну в альянс без урахування тимчасово окупованих росією територій. На думку Расмуссена, це рішення знизить загрозу конфлікту між НАТО і росією. Генсек наголошує на тому, що «часткове членство» України не призведе до заморожування воєнних дій і вважає, що такий крок необхідний, щоб дати росії чіткий сигнал про неприпустимість порушення території НАТО.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло