Естонія та Норвегія слідом за Фінляндією готуються закрити кордон із рф
Спецпроєкт
Естонія

Естонія та Норвегія слідом за Фінляндією готуються закрити кордон із рф

Президенти Німеччини та Фінляндії звинуватили росію у цілеспрямованому використанні мігрантів для дестабілізації обстановки в їхніх країнах

This text is also available in English
Естонія та Норвегія слідом за Фінляндією готуються закрити кордон із рф
фото DR

Естонія та Норвегія розглядають можливість закриття пунктів перетину кордону з росією після аналогічного рішення Фінляндії.

Керівник прикордонної служби Естонії Вейко Коммусаар заявив Postimees, що Таллін був у курсі рішення Гельсінкі зупинити роботу чотирьох КПП через наплив мігрантів. За його словами, це «може означати, що люди, які досі збиралися біля цих кордонів, перемістяться до естонських прикордонних переходів».

Коммусаар зазначив, що влада уважно стежить за ситуацією і готова запобігти будь-якій нелегальній міграції у разі потреби, що «може означати часткове або повне закриття пунктів пропуску».

Подібну заяву зробила голова Мін'юсту Норвегії Емілі Енгер Мель. Країна має єдиний пункт прикордонного контролю із росією у Стурскугу. Міністр наголосила, що ажіотажу на КПП не спостерігається.

«Трафік дуже низький і був низьким протягом усієї осені. Але ми уважно стежимо за ситуацією, і, можливо, у разі потреби нам доведеться закрити кордон на короткий час», – сказала Мель у коментарі NTB.

Бекграунд. 16 листопада Фінляндія оголосила про закриття 4 із 9 пунктів пропуску на кордоні з росією. Влада пояснила це зростанням кількості нелегальних мігрантів, які прибувають із території рф. Починаючи з вересня, до Фінляндії в такий спосіб потрапили 280 громадян Іраку, Ємену, Сомалі, Сирії та інших країн. Усі вони просили притулку.

Напередодні президенти Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр та Фінляндії Саулі Ніїністе звинуватили росію у цілеспрямованому використанні мігрантів для дестабілізації обстановки в їхніх країнах. Фінський лідер вважав, що ці дії стали відповіддю на підписання угоди про співпрацю в галузі оборони між Гельсінкі та Вашингтоном, закликав готуватися до іншої «гидоти» з російської сторони.

У свою чергу, Штайнмаєр зазначив, що збільшення числа біженців викликає хвилювання у країнах Євросоюзу, у тому числі у Німеччині та Фінляндії, про що знають у росії. «Тому я підозрюю, що це відбувається не зовсім випадково», – зазначив президент.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло