Американський фонд Free Russia Foundation створив армію ботів для «донесення росіянам правди про війну в Україні»
У проекті беруть участь сотні активістів — «професіоналів у сфері медіа, SMM», які «працюють сім днів на тиждень»

Американський фонд Free Russia Foundation (FRF) організував ботоферму для антивоєнної та антикремлівської агітації у соцмережах. Проект під назвою «Легіон ельфів» з’явився після вторгнення росії в Україну, розповів його засновник, директор Центру стратегічних комунікацій FRF Єгор Куроптєв в інтерв'ю The Insider.
За його словами, лише за кілька місяців невелика експериментальна структура стала «величезною машиною – напевно, найбільшим існуючим проектом контрпропаганди», і перетворилася на Центр стратегічних комунікацій. Тепер «Легіон ельфів» підпорядковується безпосередньо йому.
Куроптєв зазначив, що проект має дві цілі: його учасники прагнуть «зупинити війну і допомогти росіянам не бути зомбованим Кремлем». Близько 100 активістів, які живуть у різних країнах, ведуть роботу в 900 провладних пабліках, залишаючи в середньому 160 тисяч коментарів на місяць. Більшість із них у минулому займалися опозиційною діяльністю в росії. Загалом з моменту заснування «Легіону ельфів» ними було написано 2,3 млн коментарів, переважно в соцмережі «ВКонтакте».
Куроптєв зазначив, що насамперед публікації розраховані на пересічних людей, які потрапили під вплив пропаганди. «Це ті люди, яких ми маємо витягнути звідти. Інформаційна війна – це війна за уми наших співгромадян», – пояснив він. За його словами, учасники проекту хочуть, щоб людина, яка подивилася телевізор, потім побачила іншу точку зору в соцмережах і почала сумніватися в правдивості того, що показують у новинах.
У заяві Free Russia Foundation йдеться, що у проекті беруть участь сотні активістів – «професіоналів у сфері медіа, SMM», які «працюють сім днів на тиждень», щоб донести правду про те, що відбувається на війні проти України.
Фонд Free Russia Foundation було створено у Вашингтоні у 2014 році. Одним із його засновників є випускниця філфаку Бурятського держуніверситету Наталія Арно. Фонд існує на пожертвування, але донорів не розкриває. Його бюджет становить $2 млн на рік.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].