Парламент Словаччини підтримав припинення військової допомоги Україні

Парламент Словаччини підтримав припинення військової допомоги Україні

Проте уряд Фіцо не блокуватиме постачання Києву зброї та снарядів від приватних виробників

This text is also available in English
Парламент Словаччини підтримав припинення військової допомоги Україні
Гаубиця Zuzana
фото DR

Парламент Словаччини затвердив склад уряду прем'єр-міністра Роберта Фіцо та схвалив його політичну програму, яка передбачає відмову від військової допомоги Україні. Йдеться про постачання озброєння з арсеналів армії.

Джерело. Про це передає Reuters.

Відповідно до передвиборчої обіцянки Фіцо Словаччина добиватиметься припинення бойових дій в Україні, визнаючи при цьому її міжнародні кордони. Також влада продовжить надсилати Києву гуманітарну допомогу, у тому числі обладнання для розмінування. В уряді вже замовили виробництво двох установок Bozena IV. Вони мають надійти до Херсонської області на початку 2024 року.

За час повномасштабного вторгнення росії Словаччина передала Україні системи ППО С-300, гелікоптери М-17, винищувачі МіГ-29, самохідні гаубиці Zuzana 2, боєприпаси для РСЗВ «Град», амуніцію та паливо.

Раніше Фіцо уточнив, що його уряд не блокуватиме постачання зброї та снарядів від приватних виробників. Це підтвердив міністр закордонних справ Словаччини Юрай Бланар. «Всі комерційні питання, пов'язані з контрактами на озброєння, є справою окремих компаній», – наголосив він.

Зокрема, Київ купував у Братислави гаубиці Zuzana 2. У червні 2022 року сторони підписали контракт на постачання восьми одиниць такої зброї. Він був виконаний у січні. Також профінансувати виробництво 16 гаубиць для України пообіцяли Німеччина, Данія та Норвегія. Вартість контракту оцінювалася в 90 млн євро. Перша гаубиця надійшла на озброєння ЗСУ у серпні.

До цього Фіцо закликав Євросоюз відмовитися від військової підтримки Києва та «перетворитися з постачальника зброї на миротворця». Він також виступив проти виділення Україні 50 млрд євро допомоги від блоку в період з 2024-2027 років, пославшись на корупційні проблеми в Україні.

Бекграунд. Також стало відомо, що Словаччина блокує включення російського ядерного палива до санкцій ЄС.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло