На виборах у Нідерландах перемогли ультраправі, чий лідер виступає проти допомоги Україні
Вілдерс, якого називають голландським Трампом, проти надання Україні F-16 і її вступу до ЄС

На парламентських виборах у Нідерландах перемогла ультраправа «Партія свободи» PVV, вона отримала 37 із 150 місць у нижній палаті голландського парламенту, що значно більше, ніж будь-яка інша партія.
Лідер голландських крайніх правих Герт Вілдерс балотувався з антиісламською, антиімміграційною та антиєвропейською риторикою, у минулому хвалив президента росії владіміра путіна і підтримує припинення військової допомоги Україні.
Джерело. Про це зазначає The Moscow Times.
На офіційному сайті партії немає згадок про росію, за винятком того, що Нідерланди мають готуватися до «цунамі шукачів удачі» в Європі, частково тому, що «російський агресор незаконно вторгся в Україну».
Однак там також йдеться, що PVV не надсилатиме Україні гроші або обіцяні винищувачі F16.
У жовтні 2023 року нідерландське видання Follow the Money опублікувало розслідування, згідно з яким члени партії PVV брали участь у пропагандистських заходах та візитах до росії, фінансованих та організованих депутатом Держдуми Леонідом Слуцьким.
Поїздки оплачував його «Російський фонд миру», до членів правління також входить патріарх Кіріл.
Сам Вілдерс їздив до москви 2018 року з робочим візитом. В інтерв'ю пропагандистському каналу RT він назвав путіна «лідером, хоч би що ви про нього думали», заявивши, що «аплодує» йому за те, що той «відстоює інтереси російського народу».
Від початку російського вторгнення Нідерланди й уряд Марка Рютте багато зробили для України. Рютте 24 лютого 2022 року закликав ввести максимально жорсткі санкції проти росії та путіна.
Загалом Нідерланди, як пише The Babel, надали Україні майже 2,5 млрд євро військової допомоги та 1 млрд євро фінансової допомоги. Ще 2 млрд євро військової допомоги уряд Рютте пообіцяв Україні на наступний рік. Ключове в ній – передача 42 літаків F-16.
Перемога Вілдерса ставить це під сумнів. Він завжди приязно відгукувався про росію, критикував санкції проти неї. У 2018 році Вілдерс навіть запостив у Twitter фото свого піджака, на якому був значок об’єднаних прапорів росії та Нідерландів.
Один із пунктів програми Партії свободи – заборонити постачання зброї за кордон, в тому числі й в Україну.
«У той час, як наші збройні сили вже не в змозі контролювати власну територію, ми відправляємо дефіцитну техніку в Україну. Наша національна оборона серйозно послаблена, тому що уряд вважає іноземні країни важливішими за власну країну», – йдеться в програмі.
Вілдерс також виступає проти членства України в НАТО та ЄС.
Проте для того, щоб сформувати уряд, потрібна коаліція з 75 депутатами. У партії Вілдерса стільки немає, тож їм треба об’єднуватися з опонентами. Тим більше, що після перемоги його риторика пом’якшала. Він уже заявив, що не буде закривати мечеті, як обіцяв, бо розуміє, що це не на часі. І допускає, що може відмовитися від референдуму про вихід з ЄС.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].