Зеленський зустрівся з президентом Швейцарії: обговорили розмінування і довгострокову підтримку України

Зеленський зустрівся з президентом Швейцарії: обговорили розмінування і довгострокову підтримку України

Країна готова прийняти у 2024 році другу Міжнародну донорську конференцію з гуманітарного розмінування в Україні

This text is also available in English
Зеленський зустрівся з президентом Швейцарії: обговорили розмінування і довгострокову підтримку України
фото Офіційний сайт Президента України

До Києва на саміт із питань продовольчої безпеки приїхав президент Швейцарії Ален Берсе. Президент України Володимир Зеленський обговорив із президентом Швейцарії гуманітарне розмінування, Формулу миру та використання заморожених прибутків з активів країни-агресора.

Джерело. Про це передає прес-служба українського президента.

«Важлива й продуктивна зустріч із Президентом Швейцарії Аленом Берсе. Обговорили питання гуманітарного розмінування, використання заморожених прибутків з активів країни-агресора, Формулу миру», – зазначив Зеленський.

Він підкреслив, що Україна цінує допомогу, яку надає Швейцарія для відновлення інфраструктурних об’єктів.

Як повідомляє Офіс Президента, глава держави високо оцінив роль Швейцарії у процесі гуманітарного розмінування, зокрема її готовність прийняти у 2024 році другу Міжнародну донорську конференцію з гуманітарного розмінування в Україні.

Також Зеленський подякував за вагому гуманітарну допомогу, надану Україні з початку повномасштабного вторгнення.

«Дякую за ваш візит. Це дуже сильний меседж для українців у всьому світі, що ви вирішили відвідати Україну в особливий день нашої історії для всіх наших родин – у 90-ті роковини Голодомору. Також дякую за вашу участь у сьогоднішній скорботній церемонії. Ми горді, що маємо таких партнерів, які взяли участь у церемонії в цей особливий день для нашої країни», – наголосив він.

Швейцарія раніше приєдналася до санкцій ЄС щодо росії, проте влада країни не дозволила реекспорт своєї зброї в Україну.

Зокрема, Швейцарія не дає Німеччині згоди на постачання в Україну вироблених швейцарцями боєприпасів до зенітних установок “Гепард”. Влада країни посилається на принцип, закріплений на законодавчому рівні, згідно з яким Швейцарія не може прямо або через треті країни постачати зброю державам, що воюють.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло