«Кернел», «Окко» та «Тедіс Україна» стали лідерами українського опту під час війни

«Кернел», «Окко» та «Тедіс Україна» стали лідерами українського опту під час війни

Майже половина з 10 найуспішніших оптовиків – це бізнеси, які торгують паливом

«Кернел», «Окко» та «Тедіс Україна» стали лідерами українського опту під час війни
Фото: Кернел

Майже половина з 10 найуспішніших українських оптовиків – це бізнеси, які займаються торгівлею твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами.

Про це свідчать дані Індексу Опендатабота.

До 10 найуспішніших у сфері оптової торгівлі потрапили компанії «Окко», WOG, «Вест Петрол Маркет» (паливо) та «ДТЕК Трейдінг», який здійснює торгівлю енергетичними продуктами.

У переліку також наявні бізнеси, що продають тютюн («Тедіс Україна» та «Філіп Морріс сейлз енд дистриб’юшн»). Лише дві компанії з переліку продають продукти: МХП (м’ясо) та «Кернел Трейд» (зерно). До Індексу також потрапили фармкомпанія «Оптіма Фарм» і «Метінвест-СМЦ».

Разом ці бізнеси торік заробили 458,95 млрд грн.

5 найуспішніших українських оптовиків

Незмінним лідером оптової торгівлі другий рік поспіль є «Кернел Трейд», яка входить до групи «Кернел» Андрія Веревського. У 2022 році дохід компанії становив 67,92 млрд грн – на 21% менше проти 2021 року (85,79 млрд грн).

З доходом у 67,29 млрд грн до 2 позиції рейтингу просунулася ОККО (Антонов Віталій Борисович, Універсальна інвестиційна група – УІГ). Заробітки компанії зросли в 1,6 раза за рік у 2022 році.

Замикає трійку тютюнова компанія «Тедіс Україна» Бориса Кауфмана. Торік компанія збільшила свій дохід на 7% і заробила 64,95 млрд грн. Водночас дохід ще однієї компанії Індексу, яка спеціалізуються на оптовій торгівлі тютюном – «Філіп Морріс сейлз енд дістріб’юшн» (українська філія міжнародного виробника тютюнової продукції Phillip Morris International) – скоротився на 15% у 2022.

Четверте місце Індексу посідає компанія МХП Юрія Косюка. Ця компанія спеціалізується на оптовій торгівлі м’ясом і м’ясними продуктами. Її дохід у 2022 році становив 46,73 млрд грн і майже не змінився, якщо порівняти з 2021 роком (46 млрд грн).

На п’ятому місці переліку опинилася компанія «Оптіма Фарм» Андрія Губського. У 2022 році доходи компанії зменшилися на 4% та становили 44,34 млрд грн.

Найбільший приріст доходу – в 1,8 раза за рік – отримала компанія «ДТЕК Трейдінг» Ріната Ахметова. Дохід цієї компанії у 36,68 млрд грн дозволив піднятися з 18-го місця у рейтингу-2021 на 7-ме в рейтингу-2022.

А ось в іншої компанії Ахметова – «Метінвест-СМЦ» – доходи скоротилися на 42% (2021 рік – 51,39 млрд грн, 2022-й – 29,86 млрд грн).

Хто вилетів із рейтингу?

Десятка найуспішніших українських оптовиків зазнала суттєвих змін порівняно з 2021 роком. Торік із переліку вибули 2 компанії, які спеціалізуються на торгівлі енергетичними продуктами. Йдеться про пов’язану з Коломойським компанію «Юнайтед Енерджі», яка до початку повномасштабної війни була другою за заробітками в країні. Торік вона отримала дохід у 3,6 раза менше проти 2021 року (17,24 млрд грн) і втратила 19 пунктів рейтингу.

Також до топу не потрапив «Хім-Трейд» (Дмитро Фірташ), зменшивши в 1,4 рази свій дохід,  компанія опустилася на 12 позицію у рейтингу.

Також із десятки вибули два бізнеси, що спеціалізуються на оптовій торгівлі зерном: Нібулон (Андрій Вадатурський). Доходи компанії торік зменшилися у 2,7 раза проти 2021 року, а значна частка потужностей та обладнання досі перебуває в окупації.

«АДМ-Юкрейн» (дочірнє підприємство міжнародної агропромислової корпорації Archer Daniels Midland Company): їх дохід скоротився у 1,5 раза до 2021 року.

Сукупний дохід компаній топ-10 оптової торгівлі у 2022 зменшився на 10% у порівнянні з топ-10 у 2021 року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло