США занепокоєні різким зростанням ввезення товарів військового призначення з Туреччини в росію — FT
Обсяг експорту таких товарів за останній рік зріз щонайменше втричі

Експорт турецьких товарів військового призначення в росію різко зріс у 2023 році, що викликає занепокоєння США та їхніх союзників, пише Financial Times.
За перші дев'ять місяців 2023 року Туреччина експортувала товарів на $158 млн у 45 категоріях, які США вважають «високопріоритетними» для російської оборонної промисловості. Це утричі більше, ніж за аналогічний період 2022 року. Середня цифра за 2015-2021 роки становила $28 млн.
Згідно з документами, деталі подвійного призначення їдуть до третіх країн колишнього СРСР: Азербайджану, Грузії, Казахстану, Киргизстану та Узбекистану. Проте, статистичні відомства цих країн не зафіксували відповідного зростання імпорту. На Заході впевнені, що постачання насправді було перенаправлено до рф.
Формально обходити експортний контроль дозволяють Туреччині посередницькі структури, стверджують джерела видання. Високопріоритетні товари турецькі компанії закуповують у країнах «Великої сімки». Імпорт таких товарів у 2023 році зріс на понад 60%.
Співрозмовники видання кажуть, що США закликали Туреччину припинити такі поставки та допустили можливість застосування примусових заходів.
Бекграунд. Як повідомлялося, цього тижня очікується другий за рік візит до Туреччини високопосадовця Мінфіну США, заступника голови з боротьби з тероризмом та фінансової розвідки Браяна Нельсона, з метою нагадати Анкарі про ризик введення американських санкцій за співпрацю з росією.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].