Військовий аналітик: Україна зараз не має потенціалу для контрнаступу

Військовий аналітик: Україна зараз не має потенціалу для контрнаступу

Україна отримує нині менше боєприпасів, ніж влітку, крім того, боєприпаси надходять нерегулярно, що ускладнює планування операцій

Військовий аналітик: Україна зараз не має потенціалу для контрнаступу
фото 53-тя ОМБр

Польський військовий аналітик Конрад Музика поділився з виданням The Insider враженнями про поточну ситуацію на фронті після поїздки в Україну.

Відштовхуючись від статті головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного в The Economist, Музика зазначає, що зараз Україна не має потенціалу для проведення наступальних операцій.

На його думку, кульмінація контрнаступу відбулася у вересні, коли українці «зламали» російську лінію укріплень на захід від Вербового. У Запорізькій області аналітик не очікує якихось серйозних змін до весни, хоча припускає, що якась форма атак збережеться (силами не більше відділення чи взводу).

Музика зазначає, що Залужний даремно використав у статті слово «глухий кут», це неправильне формулювання з політичної точки зору.

Тупикова ситуація може призвести до заморожування фронту (як у 2015-му році) та припинення військової допомоги з боку Заходу. Звідси негайне спростування слів Залужного президентом України Володимиром Зеленським.

Як зазначає Музика, Україна отримує нині менше боєприпасів, ніж улітку. Це впливає інтенсивність артилерійського вогню. Крім того, боєприпаси надходять в Україну нерегулярно, а це ускладнює планування операцій.

Про проблеми, з якими зіткнулася українська армія, Валерій Залужний розповів спочатку в інтерв'ю The Washington Post, де розкритикував європейських союзників за те, що українська армія до початку контрнаступу так і не отримала винищувачів F-16. Залужний скаржився також на снарядний голод, уточнюючи, що в окремих випадках росіяни можуть переважати ЗСУ в артилерійському вогні у 10 разів.

Пізніше в інтерв'ю The Economist головнокомандувач ЗСУ заявив, що ситуація на фронті зайшла в глухий кут. Президент України публічно не погодився з оцінками Залужного, а пізніше сказав The Sun, що військові не повинні займатися політикою.

Бекграунд. 28 листопада The Economist опублікувало новий матеріал, у якому йдеться про посилення конфлікту між Зеленським та Залужним. Джерело видання в уряді України розповіло, що відкритий конфлікт між військовим і політичним керівництвом країни був «очікуваним» і став результатом тривалої контрнаступальної операції, яка «пішла не за планом». Видання пише, що учасники конфлікту нібито намагаються перекласти відповідальність за провали один на одного.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло