Понад 20 країн виступили за зростання втричі виробництва ядерної енергії — серед них Україна
Китай і росія підписувати таку декларацію відмовилися

Збільшити втричі обсяги виробництва ядерної енергії у світі пропонують понад 20 країн, включаючи США та Велику Британію.
Група держав закликала до 2050 року втричі порівняно з рівнем 2020 року збільшити встановлену потужність атомних електростанцій у всьому світі. Декларацію поширив посланець США з питань клімату Джон Керрі.
Цей крок має допомогти послабити залежність від викопних джерел енергії, йдеться у заяві. Серед підписантів – США, Британія, Франція, ОАЕ, Бельгія, Фінляндія, Японія, Польща, Швеція та Україна.
росія та Китай, на території яких перебуває велика кількість атомних електростанцій, підписувати декларацію відмовилися.
Ініціативу озвучено на другий день конференції ООН зі зміни клімату в Дубаї. На частку атомної енергетики зараз припадає близько 10% світового виробництва електроенергії.
Декларація закликає міжнародні фінансові інституції сприяти розширенню ядерної енергетики. Нині це заборонено статутами багатьох банків. Джон Керрі нагадав, що, відповідно до наукових даних, без атомної енергетики досягти кліматичної нейтральності до 2050 року не вдасться.
Критики у свою чергу вказують на ризики, пов'язані з ядерною енергетикою, невирішені питання утилізації відходів та високу вартість розширення цієї галузі.
Глава Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі також закликав до подальших інвестицій в атомну енергетику. Було б помилкою відмовлятися від атомної енергії через проблеми з деякими проектами, заявив Гроссі агентству AFP у кулуарах конференції.
Німеччина у квітні відключила останні три атомні електростанції та припинила виробництво атомної енергії в країні. Тим не менш, у країні досі тривають дискусії про її плюси та мінуси.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].