Титанова «Велта» після 10 років переговорів уклала угоду про реструктуризацію 6 млрд грн боргу перед Промінвестбанком
«Велта» загалом сплатила ПІБ до реструктуризації майже 3,5 млрд грн і продовжить ритмічні платежі

Виробничо-комерційна фірма «Велта» з активами з видобутку руд, що містять титан та ПрАТ «Промінвестбанк», який знаходиться в управлінні Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, підписали угоду реструктуризації боргу на суму близько 6 млрд грн.
Про це йдеться у пресрелізі компанії.
Договір «Велта» та Промінвестбанк підписали 1 грудня поточного року.
«Велта» уклала кредитний договір із «Промінвестбанком» у жовтні 2011 року. Виручені кошти в розмірі $93 млн було спрямовано на будівництво титанового гірничо-збагачувального комплексу у Кіровоградській області. Однак у 2014 році внаслідок підпалу фабрики компанія втратила в пожежі майже 60% потужностей. Ця форс-мажорна обставина призвела до втрати понад $60 млн прибутку і, як наслідок, обмежила можливості розрахунку кредитних зобов'язань з Промінвестбанком у встановлений термін.
«Майже 10 років «Велта» була заручником російського банку, всі наші спроби з реструктуризації боргу просто блокувалися. Конструктивні переговори почалися тільки після того, як Промінвестбанк був переданий в управління Фонду гарантування у 2021 році. Хочу зазначити, що «Велта» обслуговувала позики, здійснюючи платежі тіла та відсотків», – прокоментував ситуацію генеральний директор компанії «Велта» Андрій Бродський, якого цитує прес-служба.
Також повідомляється, що ТОВ «ВКФ «Велта» загалом сплатило ПІБ до реструктуризації майже 3,5 млрд грн і продовжить ритмічні платежі за новими умовами, підписаними з кредитором.
«Ця справа показує, що реструктуризація – виграшна стратегія для всіх сторін. Позичальник може успішно продовжувати ведення бізнесу; фонд та банки під його управлінням отримують грошовий потік для розрахунків із кредиторами цих банків та повернення коштів державі», – сказала заступник директора-розпорядника ФГВФО Ольга Біла.
Бекграунд. Нагадаємо: у 2022 році у зв'язку з початком широкомасштабного російського вторгнення НБУ ухвалив рішення відкликати банківські ліцензії і ліквідувати банки, що знаходяться під контролем рф, у тому числі Промінвестбанк, так ПІБ опинився під управлінням Фонду гарантування вкладів.
ТОВ «ВКФ «Велта» зареєстровано у квітні 2000 року. Основною діяльністю є видобуток та виробництво ільменітового концентрату. «Велта» запустила власний науково-дослідний центр 2017 року з метою розробки нового методу виробництва титану. На сьогоднішній день інноваційна технологія Velta Ti Process отримала три національні та два патенти в США.
ТОВ «Велта Холдинг» належить 100% ТОВ «ВКФ «Велта». Кінцевими бенефіціарами є три фізособи: Андрій Бродський (60%), Вадим Москаленко (20%) і Віталій Малахов (20%).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].