ШІ-стартап Х.AI Ілона Маска подав заявку, щоб залучити $1 млрд за рахунок акцій
Згідно з поданою заявою, компанія залучила майже $135 млн від чотирьох інвесторів, а перший продаж відбувся 29 листопада

X.AI, стартап у сфері штучного інтелекту, заснований Ілоном Маском, подав заявку в Комісію з цінних паперів і бірж США на залучення до $1 млрд шляхом розміщення акцій.
Про це пише CNBC.
Компанія вже залучила майже $135 млн від чотирьох інвесторів, перший продаж відбувся 29 листопада, і має «обов'язкову угоду, що підлягає виконанню» на купівлю решти акцій, йдеться в повідомленні.
Стартап зі створення штучного інтелекту, про який Ілон Маск оголосив у липні, прагне «зрозуміти справжню природу Всесвіту», йдеться на його сайті. Минулого місяця X.AI випустила чат-бота під назвою Grok, який, за словами компанії, створений за мотивами «Путівника автостопом по Галактиці». Чат-бот дебютував після двомісячного навчання і, за словами компанії, володіє знаннями про інтернет в режимі реального часу.
За допомогою Grok X.AI прагне безпосередньо конкурувати з такими компаніями, як творець ChatGPT – OpenAI, який Маск допоміг запустити до того, як конфлікт із співзасновником Семом Альтманом змусив його покинути проєкт у 2018 році. Він також конкуруватиме з технологією Bard від Google і чат-ботом Claude від Anthropic.
Раніше цього року Маск, як повідомлялося, заручився тисячами потужних графічних процесорів (GPU) від Nvidia – чипів, необхідних для побудови великої мовної моделі.
Минулого місяця Маск заявив, що інвестори в X (колишній Twitter) будуть володіти 25% X.AI.
«Ми є окремою компанією від X Corp, але будемо тісно співпрацювати з X (Twitter), Tesla та іншими компаніями, щоб досягти прогресу в реалізації нашої місії», – йдеться на сайті X.AI.
Серед співробітників X.AI – випускники DeepMind, OpenAI, Google Research, Microsoft Research, Twitter і Tesla. Вони працювали над такими проєктами, як AlphaCode від DeepMind і чат-боти GPT-3.5 і GPT-4 від OpenAI, згідно з їхніми профілями в LinkedIn.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Ілон Маск представив стартап Х.AI для розробки альтернативи штучного інтелекту.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].