G7 введе ембарго на прямі постачання російських алмазів з нового року — FT

G7 введе ембарго на прямі постачання російських алмазів з нового року — FT

Повністю система відстеження необроблених алмазів почне працювати з 1 вересня

This text is also available in English
G7 введе ембарго на прямі постачання російських алмазів з нового року — FT
фото DR

Західні країни остаточно домовилися про запровадження санкцій на алмази із росії. Заборона на імпорт набуде чинності з 1 січня 2024 року, потім протягом року поступово буде впроваджуватися ембарго на обіг каменів. Про рішення має бути оголошено в середу, 6 грудня, після онлайн-зустрічі лідерів G7, на якій буде схвалено це рішення, пише Financial Times.

Якщо ембарго на прямі постачання з росії набуде чинності з початку року, обмеження на закупівлі у третіх країн почнуть діяти з 1 березня. Повністю система відстеження необроблених алмазів почне працювати з 1 вересня, розповіли газеті люди, поінформовані про зміст спільної заяви G7.

За їхніми словами, «Велика сімка» продовжить консультації щодо системи відстеження з іншими партнерами, включаючи країни, які займаються як видобутком алмазів, так і виробництвом виробів з них.

У перехідний період алмазні компанії зможуть використовувати систему самодекларування, додає джерело Reuters. За його словами, на початковому етапі ембарго буде застосовуватися лише до необробленого каміння.

Експорт алмазів у 2022 році приніс росії близько $4 млрд.

Санкції розроблялися з минулого року. Влітку Бельгія, найбільший світовий ювелірний центр, зняла свої заперечення та запропонувала обмежувальні заходи. Згідно з ними, всі алмази більше певного розміру отримають унікальне маркування, що вказує на їхнє походження; дані записуватимуться в блокчейн. Таким чином, за словами дипломатів із країн G7, маркуватиметься «від 80% до 90% алмазів у світі», що дозволить як оптовим, так і роздрібним торговцям миттєво відокремлювати легальні алмази від нелегальних.

Бекграунд. Нагадаємо, раніше ЄК схвалила заборону на продаж російських алмазів. Зазначається, що найближчим часом документ можуть направити до країн – членів ЄС.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло