Брюссель дозволить країнам Євросоюзу розривати контракти на поставки російського газу

Брюссель дозволить країнам Євросоюзу розривати контракти на поставки російського газу

Єврокомісія намагається переконати країни повністю припинити закупівлю російського газу

This text is also available in English
Брюссель дозволить країнам Євросоюзу розривати контракти на поставки російського газу
фото DR

Поставки «Газпрому» в Євросоюз скоротилося в кілька разів, але газ із росії європейські країни все-таки продовжують отримувати. Двома гілками, через Україну та Туреччину, йде трубопровідний газ, а закупівлі ЗПГ навіть зросли з початку війни.

Влада ЄС вже закликала країни і компанії відмовитися, зокрема, від зрідженого газу. Тепер Брюссель дасть країнам можливість забороняти імпорт із росії та Білорусі.

Джерело. Про це пише Financial Times.

Це дозволить європейським енергетичним компаніям відмовлятися від постачання за довгостроковими контрактами, не сплачуючи великих штрафів, сказав FT високопосадовець ЄС.

Відповідно до чернетки документа, в якому містяться юридичні обґрунтування нової політики, будь-яка країна ЄС отримає право забороняти російським та білоруським компаніям закуповувати обсяги для прокачування газу трубопроводами та потужністю в ЗПГ-терміналах.

До вторгнення росія забезпечувала 40% європейського імпорту газу, тепер ця частка, включаючи ЗПГ, скоротилася до 12%, за даними Євростату. Деякі західні компанії, зокрема з Іспанії, Бельгії та Франції, продовжують закуповувати російський ЗПГ, оскільки це не заборонено, а розрив довгострокового контракту передбачає значну неустойку.

ЄС також не хотів запроваджувати повну заборону на імпорт ЗПГ, оскільки це могло дестабілізувати ринок та вдарити по країнах блоку, чиї можливості диверсифікувати закупівлі обмежені.

Тепер Єврокомісія намагається переконати країни повністю припинити закупівлю російського газу та дає для цього тим, хто може від нього відмовитися, юридичний інструмент. Члени ЄС, «коли це необхідно на користь їхньої безпеки», зможуть «частково або де виправдано повністю обмежувати» доступ газових операторів з росії та Білорусі до інфраструктури, йдеться в документі.

Більше про це – в матеріалі Mind “Санкції працюють: як Україна бореться за ембарго Європи на російський скраплений газ”.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло