“Матір усіх рішень”: Кулеба попередив про “руйнівні” наслідки, якщо саміт ЄС не почне переговори про вступ України
Такий розвиток подій засвідчив би, що ЄС не здатний виконувати свої історичні зобов'язання, сказав міністр

Якщо учасники саміту Євросоюзу, запланованого на 14-15 грудня, не вирішать розпочати переговори щодо вступу України до ЄС, це матиме «руйнівні» наслідки як для України, так і для Євросоюзу.
Таку думку висловив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у понеділок, 11 грудня, у Брюсселі, де цього дня відбулася зустріч глав МЗС держав ЄС, передає Reuters.
«Матір усіх рішень, найважливіше рішення – це, звісно, рішення про початок переговорів про вступ, – заявив Кулеба. – Я не можу собі уявити, я навіть не хочу говорити про руйнівні наслідки, якщо Рада ЄС не ухвалить це Рішення».
За словами міністра МЗС, такий розвиток подій засвідчив би, що ЄС не здатний виконувати свої історичні зобов'язання.
У понеділок Угорщина заявила, що не піддасться тиску з боку інших держав Євросоюзу, щоб дати зелене світло для переговорів про вступ України.
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який хвалиться своїми зв'язками з російським диктатором путіним, пригрозив накласти вето на переговори про вступ України та фінансову допомогу.
Інші країни ЄС, включно з найбагатшим членом Німеччиною, заявили, що підтримують початок переговорів з Києвом про тривалий процес приєднання до блоку, але Будапешт готовий чинити цьому опір.
Україна виконала вже більшу частину зобов'язань, взятих на себе у рамках підготовки до початку переговорів щодо вступу до ЄС, заявив Дмитро Кулеба.
Зокрема, три із чотирьох законів, які на вимогу Єврокомісії мають бути ухвалені в Україні до березня 2024 року, були схвалені парламентом та підписані президентом України, додав він. Йдеться про закон про боротьбу з корупцією, а також закони про освіту та мови національних меншин, на прийнятті яких наполягала Угорщина.
Єдиний закон, який ще не ухвалено, спрямований на обмеження впливу лобістів, але і ця ініціатива вже зареєстрована в парламенті та готується до ухвалення, запевнив Кулеба.
Серед інших питань на порядку денному зустрічі глав МЗС країн ЄС – виділення Києву фінансової допомоги обсягом 50 млрд євро та подальша військова підтримка України, пише Reuters.
Фінансова допомога ЄС має ключове значення для країни на тлі незрозумілих перспектив підтримки США, нагадує агентство.
Коли міністри закордонних справ пішли на нараду за зачиненими дверима, Дмитро Кулеба у відповідь на запитання наголосив: «Для українців стала б великим розчаруванням відсутність рішення Ради ЄС щодо початку переговорів, проте це не зупинить їх у боротьбі проти росії та роботі над євроінтеграцією».
«Несхвалення цього рішення означатиме блокування процесу розширення ЄС щодо інших країн. Це матиме жахливі наслідки для репутації ЄС, – сказав Кулеба. – Україна все одно буде членом ЄС. Це питання лише часу та ціни, – додав він.
Бекграунд. Нагадаємо, в рамках ухвалення законів, необхідних для вступу до ЄС, Україна прийняла законопроект, який обмежує використання російської мови безстроково.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].