Британська розвідка: російська «суперзброя» зазнала невдачі в Україні
Багато пусків «Кинджалів» не досягли намічених цілей, тоді як Україна досягла успіху в перехопленні цих нібито «непереможних» ракет

Аеробалістичні ракети «Кинджал», які російський диктатор владімір путін оголосив своєю «суперзброєю», рідко досягають цілей на війні в Україні, повідомляє розвідка Міноборони Великої Британії.
У звіті йдеться про те, що 14 грудня – у день «Прямої лінії» з путіним – росія вперше з серпня 2023 року застосувала «Кинджал». Зокрема, як мінімум одна ракета була запущена по центральній Україні, ймовірно, з метою ураження військового аеродрому.
Згідно з повідомленням ВВС України, загалом росія застосувала три «Кинджали» – у напрямку Києва та стратегічного аеродрому у Старокостянтинові Хмельницької області. Одну знищив зенітний ракетний підрозділ у Київській області. Що трапилося з двома іншими, у ЗСУ не уточнили.
«Кинджалу» відведено важливу роль у майбутній військовій доктрині росії, нагадують у британській розвідці. Ця ракета була у списку із шести видів «суперзброї», заявлених путіним ще 2018 року. В Україні російська армія застосовує «Кинджали» у виняткових випадках для ураження добре захищених цілей, які мають високу цінність у війні.
Проте «Кинджали» мали «неоднозначний бойовий дебют», наголошують у розвідці:
«Багато пусків не досягли намічених цілей, тоді як Україна досягла успіху в перехопленні цих нібито «непереможних» ракет».
У жовтні Міноборони королівства вже повідомляло про неефективність «Кинджалів», зазначаючи, що ракети перебувають на стадії тестування та їхня продуктивність у бойових умовах залишає бажати кращого.
«На папері ця ракета має високу ефективність, здатна літати з надзвуковою швидкістю та ухилятися від сучасних систем ППО, проте, швидше за все, потрібне значне покращення в методах її застосування з боку росії для реалізації її потенціалу», – наголошували в Лондоні.
Раніше путін охарактеризував «Кинджал» як ракету «зі швидкістю, яка в 10 разів перевищує швидкість звуку, здатну також маневрувати на всіх етапах траєкторії польоту». За його словами, ракета здатна «долати всі наявні та перспективні системи протиповітряної та протиракетної оборони», а також доставляти ядерні та звичайні боєголовки на відстань понад 2000 кілометрів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].