14 громадян України, Білорусі та росії визнано винними в організації диверсій у Польщі за вказівкою москви

14 громадян України, Білорусі та росії визнано винними в організації диверсій у Польщі за вказівкою москви

Члени групи отримували настанови через телеграм, а робота оплачувалася за допомогою криптовалюти

14 громадян України, Білорусі та росії визнано винними в організації диверсій у Польщі за вказівкою москви
фото Shutterstock

Суд польського міста Люблін постановив, що 14 громадян Білорусі, України та росії намагалися готувати диверсії та збирати розвіддані на території Польщі за вказівкою російської влади.

Як повідомляє агентство AFP, у листопаді членів цієї групи звинуватили в намірі організувати аварію поїздів, які доставляють допомогу Україні, а також у зборі інформації про військові об'єкти та критичну інфраструктуру Польщі.

Підсудні не були присутніми на судовому засіданні, оскільки раніше визнали свою провину.

Члени групи були «росіянами, білорусами та українцями», сказала AFP офіційний представник Люблінського суду Барбара Марковська.

Ще двох членів групи, яким також пред'явлено звинувачення у шпигунстві та диверсійній діяльності, судитимуть окремо, оскільки вони відкликали свої свідчення, дані раніше.

За інформацією AFP, серед засуджених у вівторок була людина, яку агенція називає «Максим С.» – він російський хокеїст, який грав у польському клубі «Сосновець» і був заарештований у червні.

Тоді російське видання «Агентство» писало, що затриманого в Польщі хокеїста звуть Максим Сергєєв і він, ймовірно, син співробітника КБ «Туполєв».

Як писала газета Rzeczpospolita, серед визнаних винними також були «два українські юристи, політолог, вчитель французької мови, фармацевт і програміст».

За даними слідства, члени групи отримували вказівки через телеграм, а їхня робота оплачувалася за допомогою криптовалюти. Польські ЗМІ писали, що суми, які вони одержували, становили від $300 до $10 тисяч.

Бекграунд. Як повідомлялося, росія вербувала диверсантів серед українських біженців у Польщі – вони мали «пускати під укіс» поїзди.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло