Уряд оновив правила підтвердження ефективності когенераційних установок

Уряд оновив правила підтвердження ефективності когенераційних установок

Відповідне рішення вступить в силу 22 березня 2024 року

Уряд оновив правила підтвердження ефективності когенераційних установок
Фото: ілюстративне

Уряд затвердив новий порядок проведення кваліфікації когенераційної установки, розроблений Держенергоефективності на виконання євроінтеграційного закону щодо розвитку високоефективної когенерації в Україні. Зокрема,  ТЕС, ТЕЦ, когенераційні установки зможуть пройти кваліфікацію та підтвердити ефективність когенерації за новими правилами, адаптованими до директив ЄС.

Про це повідомляє пресслужба Держенергоефективності.

Зазначається, що суть європейських вимог високоефективності когенерації полягає в комбінованому виробництві електричної та теплової енергії (тобто при виробництві електричної енергії необхідно забезпечувати відпуск теплової енергії споживачу).

«Когенераційні установки можуть бути визнані кваліфікованими, якщо вони є високоефективними за результатами розрахунків  економії первинної енергії», – пояснили в агенстві.

Умови кваліфікації розповсюджуються на всі види палива та енергії, що використовуються в процесі когенерації, та всі типи технологій когенерації.

Як зазначають в Держенергоефективності, для того, щоб отримати кваліфікацію, власник когенераційної установки або уповноважена ним особа подає до агенства заяву та технічну інформацію про установку. Не пізніше 30 календарних днів з дня реєстрації заяви Держенергоефективності надає заявникові свідоцтво або рішення про відмову у наданні свідоцтва (з обґрунтуванням підстав).

Згідно з оновленим порядком, когенерація вважається високоефективною, якщо ефективність виробництва енергії когенераційною установкою порівняно з контрольними еталонними значеннями ефективності для окремого виробництва теплової і електричної енергії забезпечує економію первинної енергії, на рівні:

  • більше 10% для когенераційних установок потужністю понад 1 МВт (включно);
  • більше 0% для малих когенераційних установок (потужністю від 50 кВт включно до 1 МВт) та мікрокогенераційних установок (потужністю до 50 кВт).

«Кваліфікація проводиться безкоштовно та добровільно, а також paperless (в електронному форматі)», – уточнили в агенстві. А також додали, що високоефективні когенераційні установки матимуть податкову пільгу – звільнення від акцизного збору у розмірі 3,2% на дохід з реалізації електроенергії такими установками.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Кабмін доручив ДСНС запустити до 1 червня 2024 року інформсистему обліку споруд цивільного захисту.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло