Уряд оновив правила підтвердження ефективності когенераційних установок
Відповідне рішення вступить в силу 22 березня 2024 року

Уряд затвердив новий порядок проведення кваліфікації когенераційної установки, розроблений Держенергоефективності на виконання євроінтеграційного закону щодо розвитку високоефективної когенерації в Україні. Зокрема, ТЕС, ТЕЦ, когенераційні установки зможуть пройти кваліфікацію та підтвердити ефективність когенерації за новими правилами, адаптованими до директив ЄС.
Про це повідомляє пресслужба Держенергоефективності.
Зазначається, що суть європейських вимог високоефективності когенерації полягає в комбінованому виробництві електричної та теплової енергії (тобто при виробництві електричної енергії необхідно забезпечувати відпуск теплової енергії споживачу).
«Когенераційні установки можуть бути визнані кваліфікованими, якщо вони є високоефективними за результатами розрахунків економії первинної енергії», – пояснили в агенстві.
Умови кваліфікації розповсюджуються на всі види палива та енергії, що використовуються в процесі когенерації, та всі типи технологій когенерації.
Як зазначають в Держенергоефективності, для того, щоб отримати кваліфікацію, власник когенераційної установки або уповноважена ним особа подає до агенства заяву та технічну інформацію про установку. Не пізніше 30 календарних днів з дня реєстрації заяви Держенергоефективності надає заявникові свідоцтво або рішення про відмову у наданні свідоцтва (з обґрунтуванням підстав).
Згідно з оновленим порядком, когенерація вважається високоефективною, якщо ефективність виробництва енергії когенераційною установкою порівняно з контрольними еталонними значеннями ефективності для окремого виробництва теплової і електричної енергії забезпечує економію первинної енергії, на рівні:
- більше 10% для когенераційних установок потужністю понад 1 МВт (включно);
- більше 0% для малих когенераційних установок (потужністю від 50 кВт включно до 1 МВт) та мікрокогенераційних установок (потужністю до 50 кВт).
«Кваліфікація проводиться безкоштовно та добровільно, а також paperless (в електронному форматі)», – уточнили в агенстві. А також додали, що високоефективні когенераційні установки матимуть податкову пільгу – звільнення від акцизного збору у розмірі 3,2% на дохід з реалізації електроенергії такими установками.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Кабмін доручив ДСНС запустити до 1 червня 2024 року інформсистему обліку споруд цивільного захисту.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].