Більшість українських бізнесів і стартапів не планують релокації за кордон – дослідження
Багато українських компаній планують свою діяльність не більше, ніж на рік уперед

Український бізнес схильний залишатися в Україні: і традиційний бізнес, і стартапи у переважній більшості декларують, що не потребують релокації.
Про це свідчать результати дослідження Gradus Research.
«Попри виклики, пов’язані з дефіцитом кадрів, пошуком нових і збереженням поточних ринків збуту та клієнтів, забезпеченням безпеки персоналу, численні дослідження Gradus Research свідчать про проактивну позицію бізнесу і готовність вирішувати ці питання. Рішучих дій у відновленні людського капіталу компанії очікують і від держави – через боротьбу з корупцією, підтримку підприємництва і створення нових робочих місць», – йдеться в результатах дослідження.
Зазначається, що горизонт планування бізнесу скоротився під час війни – більшість українських компаній планують свою діяльність інтервалом на рік вперед або менше.
Водночас бізнеси в Україні продовжують з оптимізмом дивитися на перспективи зростання і переважно закладають до своїх стратегій плани активного або помірного розвитку.
Бекграунд. Куди релокувались українські компанії-експортери – у матеріалі про ключові напрямки та тенденції «переїзду» бізнесу під час повномасштабного вторгнення.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].