Україна та рф не ратифікували Римський статут, що ускладнює притягнення путіна до відповідальності – голова Верховного Суду
В Україні його підписали ще 2000 року, однак не ратифікували через обмеження Конституції

Україна та рф не ратифікували Римський статут, що ускладнює притягнення путіна до відповідальності.
Про це в інтерв'ю Mind розповів голова Верховного Суду Станіслав Кравченко.
За словами судді, Україна підписала Римський статут ще в січні 2000 року. Однак ратифікувати його не дозволяла Конституція, за якою на території України визнається лише юрисдикція Європейського суду з прав людини.
Однак Кравченко додав, що у 2019 році набрали чинності зміни до Конституції, які дозволять визнати юрисдикцію Міжнародного кримінального суду на умовах, визначених Римським статутом.
«З урахуванням подій, які відбувалися під час Революції гідності, а також на Сході нашої країни, парламент на підставі відповідних постанов (спрощений механізм визнання юрисдикцію МКС, який передбачений Римським статутом) визнав дії Міжнародного кримінального суду на території України. Тому цей суд має право проводити відповідні розслідування щодо подій в Україні», – наголосив суддя.
Голова установи зазначив, що саме через відсутність ратифікації Римського статуту Україна поставила питання про створення Спеціального міжнародного трибуналу. За словами Кравченка, цю ініціативу підтримали вже понад 40 країн світу.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Вірменія ратифікувала Римський статут, який передбачає арешт путіна в разі його приїзду. У Кремлі назвали це рішення» надзвичайно ворожим».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].