Частка російського алюмінію на складах Британії зросла до 90%
Санкції разом із низьким попитом на фізичному ринку сприяли додатковим постачанням російського алюмінію

Частка наявних запасів алюмінію російського походження на складах, зареєстрованих Лондонською біржею металів (LME), зросла до 90,4% у грудні з 78,8% у листопаді.
Про це пише Reuters.
Зазначається, що зростання частки алюмінію сталося після того, як Велика Британія наклала обмеження на юридичних і фізичних осіб, які здійснюють постачання недорогоцінних металів російського виробництва, що є частиною ширших санкцій проти рф за її війну в Україні.
Санкції разом із низьким попитом на фізичному ринку сприяли додатковим постачанням російського алюмінію на склади, які зареєстровані LME.
Водночас запаси алюмінію, які не були призначені для вивозу та доступні на ринку, на зареєстрованих складах LME, виросли на 74% з моменту оголошення санкцій Великою Британією.
В LME повідомили, що «російський метал продовжував поступати через складську мережу впродовж грудня» і додали, що вони активно стежать за упорядкуванням російського металу на ринку.
Отже, об’єм запасів первинного алюмінію у рф за ордером LME виріс до 338 375 метричних тонн у грудні, у листопаді він був 154 775, свідчать дані біржі.
Частка міді російського походження виросла до 43% у грудні з 40% у листопаді, тобто до 59 725 тонн.
Бекграунд. Ціни на метали, що виробляються в росії, різко зросли на тлі нових санкцій, запроваджених Великою Британією. Вони опубліковані урядом країни 14 грудня. Вжиті заходи забороняють британським громадянам і компаніям торгувати широким спектром російських металів.
Хоча Британія не є великим споживачем металів, там зареєстровано багато компаній, зокрема великі трейдери, таких, як Glencore і багато великих банків.
Лондонська біржа металів (LME) та її клієнти отримали ліцензію, що дозволяє продовжувати торгівлю російськими металами на біржі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].