Китай купує обладнання для виробництва мікросхем на рекордні майже $40 млрд із метою обійти американські санкції
Китайські компанії-виробники швидко інвестують у нові заводи з виробництва напівпровідників, намагаючись розширити можливості країни

Китайський імпорт верстатів для виробництва мікросхем підскочив минулого року, оскільки фірми нарощували інвестиції в спробі обійти зусилля США, спрямовані на стримування напівпровідникової промисловості країни.
Про це пише Bloomberg.
Імпорт обладнання, що використовується для виробництва комп'ютерних чипів, зріс на 14% у 2023 році – майже до $40 млрд – другої за величиною суми за весь час спостережень, починаючи з 2015 року, згідно з розрахунками Bloomberg, що базуються на офіційних митних даних. Зростання відбулося попри падіння загального імпорту на 5,5% торік, що підкреслює важливість, яку китайський уряд і національна індустрія виробництва мікросхем надають досягненню самодостатності.
Китайські компанії-виробники мікросхем швидко інвестують у нові заводи з виробництва напівпровідників, намагаючись розширити можливості країни й обійти експортний контроль, запроваджений США та їхніми союзниками. Ці обмеження ускладнюють доступ китайських компаній до обладнання, необхідного для виробництва найпотужніших мікросхем, і сповільнюють розвиток китайського високотехнологічного сектору, який розглядається як загроза для США.
Торік китайський імпорт із Нідерландів різко зріс напередодні запровадження нового експортного контролю, який ще більше обмежить можливості таких компаній, як Semiconductor Manufacturing International Corp. отримувати новітнє обладнання.
У грудні імпорт літографічного обладнання з Нідерландів підскочив майже на 1000% проти попереднього року до $1,1 млрд, оскільки фірми поспішали закуповувати його перед початком голландських обмежень цього місяця.
Ще до того, як ці обмеження набули чинності, голландська компанія ASML Holding NV скасувала постачання деяких зі своїх найсучасніших машин до Китаю на вимогу уряду США, повідомило агентство Bloomberg на початку цього місяця. Скасування відбулося за кілька тижнів до того, як заборона на експорт високотехнологічного обладнання для виробництва мікросхем набула чинності.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що китайський уряд купив чипи Nvidia попри обмеження США.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].