Бізнесмени-учасники руху “Маніфест-42” зустрілися із владою після арешту Ігоря Мазепи
Раніше рух анонсував 1 лютого призупинення роботи компаній на одну годину, якщо уряд не почне вирішувати проблему тиску на бізнес

Представники бізнесу і влади провели в понеділок зустріч щодо тиску на бізнес, каталізатором якої стало обурення арештом інвестиційного банкіра Ігоря Мазепи, повідомив засновник інвестиційного холдингу EFI Group ( «Ефективні інвестиції») Ігор Ліскі, передає Інтерфакс-Україна.
«З хорошого: швидке реагування представників влади (голова ВР Руслан Стефанчук, перша віцепрем'єрка – міністерка економіки Юлія Свириденко та віцепрем'єр з цифрової трансформації Михайло Федоров). Нас уважно вислухали, і мені здалося, що почули!» – написав він.
За його словами, на зустрічі звучало багато конструктивних пропозицій щодо зміни законодавства аж до радикальних кроків, «на які здатен доведений до відчаю бізнес».
«Я особисто пропонував змінювати не законодавство, а сам підхід і ставлення до підприємців! Драматичні події в країні вимагають швидких змін у суспільному договорі, де правоохоронні органи виконуватимуть іншу функцію, не каральну... а ставлення до бізнесу, що створює робочі місця і платить податки, перетвориться на повагу», – зазначив Ліскі.
За його словами, негативний аспект – те що всі присутні від влади не мають реального впливу на силовиків.
«Тому я дуже сподіваюся, що вони донесуть наші вимоги і пропозиції до президента, і будуть реальні зміни, а не спроба замовчування проблеми», – підсумував бізнесмен.
На зустрічі від влади також були старша радниця керівника Офісу президента Дар'я Зарівна, заступник міністра економіки Олексій Соболєв.
Від бізнесів на зустрічі, зокрема, були:
- співвласник і голова «Астарти» Віктор Іванчик,
- голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник,
- голова Організації роботодавців легкої промисловості України Олександр Соколовський,
- голова Антирейдерської спілки України Андрій Семидідько,
- власник X-Park Юрій Зозуля,
- директор економічних програм UIF Анатолій Амелін.
Більшість із них, як і Мазепа, є підписантами громадського руху «Маніфест 42».
«Маніфест 42» раніше в понеділок оголосив про перехід до радикальніших форм протесту проти свавілля тилових силовиків щодо бізнесу й анонсував 1 лютого призупинення роботи компаній на одну годину, якщо уряд не почне вирішувати проблему тиску на бізнес.
«Ми чекаємо від керівництва держави до 12:00 1 лютого 2024 року наступних кроків для розв'язання проблеми, яка загрожує національній безпеці держави: президенту України та уряду – розробити та внести на розгляд Верховної Ради законодавчі ініціативи, розроблені громадським рухом «Маніфест 42» із залученням провідних юристів, спрямовані на обмеження зловживання владою перевертнями у погонах під час проведення обшуків, арешту рахунків і майна», – йшлося в поширеній заяві ініціативи.
Серед вимог також ініціювання законопроєкту, яким усі правоохоронні органи, крім БЕБ, позбавляються права розслідувати економічні злочини.
«Маніфест 42» також звернувся до президента України Володимира Зеленського оголосити свою позицію щодо обшуків на території підприємств без рішення суду та допуску адвокатів з урахуванням 42 статті Конституції, яка гарантує право на підприємницьку діяльність, розраховуючи на звільнення Мазепи із СІЗО.
Як повідомлялося, 18 січня працівники ДБР спільно з Нацполіцією затримали Мазепу на українсько-польському кордоні за обвинуваченням в організації схеми протиправного заволодіння 2,4 га, на яких нібито розташовані гідротехнічні споруди критичної інфраструктури – Київської ГЕС, а наразі розташоване котеджне містечко преміум-класу Goodlife Park. Зазначалося, що затримали ще трьох осіб, зокрема брата Мазепи, а в офісі Concorde Capital було проведено обшуки.
ДБР зазначало, що обвинуваченим загрожує покарання до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
«Маніфест 42» був створений бізнесом влітку 2023 року із заявленою метою захисту від свавілля тилових силовиків, корупційних чиновників і суддів, чорних нотаріусів і реєстраторів. Його підписали 42 представники підприємств та інвесторів. Наприкінці червня з бізнесом зустрівся президент Володимир Зеленський, після чого в Офісі президента почала роботу координаційна платформа з розгляду відносин із бізнесом, яку від влади очолив заступник голови ОП Ростислав Шурма, а на першій зустрічі також був заступник голови ОП Олег Татаров, проте останніми місяцями інформація про позитивні результати роботи платформи відсутня.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].