Одна з найбільших алюмінієвих компаній у світі інвестує 180 млн євро в новий іспанський завод із переробки алюмінію
Очікується, що нове підприємство вироблятиме 120 000 метричних тонн низьковуглецевого металу

Норвезька Hydro інвестує 180 млн євро ($195,39 млн) у новий завод із переробки алюмінію в Іспанії, який вироблятиме 120 000 метричних тонн низьковуглецевого металу для європейських енергетичних планів.
Про це пише Reuters.
Минулого року Європейський Союз включив алюміній до списку критично важливої сировини, оскільки він є ключовим матеріалом для електромобілів, де його використовують для зменшення ваги, щоб збільшити запас ходу.
Виробництво первинного алюмінію потребує великої кількості електроенергії, що робить його надзвичайно вуглецевоємним. Залежність Китаю від вугілля для виробництва електроенергії означає, що одна метрична тонна алюмінію може спричинити викиди до 20 метричних тонн вуглецю, тоді як у Європі цей показник становить менше 7 тонн.
Після введення в експлуатацію у 2026 році електростанція Hydro's Torija на північному сході Іспанії викидатиме 4 тонни вуглецю на одну тонну алюмінію. Будівництво заводу розпочнеться у другій половині 2024 року.
«Ми бачимо дедалі більший попит на низьковуглецевий алюміній із боку споживачів і підвищений інтерес до того, як виробляється наш матеріал, – сказав виконавчий віцепрезидент Hydro Ейвінд Каллевік в інтерв'ю Reuters.
Перероблений або вторинний алюміній використовує на 95% менше енергії, ніж первинний метал.
На новому заводі в Торії Hydro зможе переробляти до 70 000 тонн алюмінієвого брухту, зібраного в Європі, для виробництва електромобілів, відновлюваних джерел енергії та будівельної галузі регіону.
Минулого року Hydro відкрила завод у Кассополісі, США. Очікується, що Cassopolis вироблятиме 120 000 тонн переробленого алюмінію щорічно.
Hydro має намір скоротити вуглецевий слід деяких видів алюмінію майже до нуля до 2030 року за допомогою технологій, що включають відновлювані джерела енергії та сховища для уловлювання вуглецю (CCS).
Бекграунд. Раніше Mind писав, що підрозділ Norsk Hydro та норвезький церковний фонд створили компанію з виробництва сонячної енергії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].