Китай поскаржився США на “успішну військову співпрацю” росії і Північної Кореї

Китай поскаржився США на “успішну військову співпрацю” росії і Північної Кореї

Пекіну не потрібно, щоб у нього під боком ще одна держава нарощувала військовий і ядерний потенціал

This text is also available in English
Китай поскаржився США на “успішну військову співпрацю” росії і Північної Кореї
фото Shutterstock

Китай вважає Північну Корею сферою свого впливу. І не хоче дестабілізації на Корейському півострові внаслідок передачі Пхеньяну москвою сучасних військових, зокрема ракетних технологій. Тому представник китайського лідера Сі Цзіньпіна їздив до Вашингтона, щоб обговорити надмірне зближення росії та Північної Кореї.

Джерело. Про це пише Nikkei Asia.

Лю Цзяньчао, завідувач Відділу міжнародних зв'язків ЦК Компартії Китаю нещодавно здійснив надзвичайно тривалу поїздку до США (8-13 січня) – з ним, зокрема, зустрічалися держсекретар Ентоні Блінкен та заступник радника з національної безпеки Джон Файнер, лідери обох партій, представники бізнесу.

“Важлива місія Лю при поїздці до США багато в чому пов'язана зі швидким зближенням Кім Чен Ина та путіна”, розповіла Nikkei людина, яка добре знає про відносини між Китаєм, КНДР та росією.

Блінкен та Лю обговорювали широке коло питань, включаючи Північну Корею, Тайвань, війну росії в Україні та Близький Схід, сказав представник Держдепартаменту.

Лю, зокрема, відповідає за політику на Корейському півострові, пише Nikkei.

З серпня-вересня минулого року КНДР почала постачати до росії артилерійські снаряди (вже відправлено від 1 млн до 2 млн, за оцінками розвідок США та Південної Кореї) і, можливо, також передала кілька балістичних ракет. За це росія, на думку експертів, могла поділитися з КНДР сучасними військовими технологіями. Країни оголосили про намір розвивати військово-технічне співробітництво і путін готується відвідати Північну Корею.

А нещодавно Кім Чен Ин оголосив, що Пхеньян відмовляється від мирного об'єднання з Південною Кореєю – мети, якої північнокорейська влада дотримувалася з часів закінчення війни.

Зростання напруженості на Корейському півострові та інших регіонах Північно-Східної Азії вигідне Москві, оскільки дозволить відвернути увагу світу від того, що відбувається в Україні, – як це сталося після нападу Хамас на Ізраїль у жовтні. Зокрема, США, які допомагають забезпечувати безпеку Південної Кореї та Японії, доведеться мати справу вже з третім військовим конфліктом.

Але такий поворот невигідний для Китаю: він не може дозволити росії вторгатися у свою сферу впливу і проводити там свою політику, пише Nikkei. Північна Корея збільшує арсенал ракет, які можуть нести ядерний боєзаряд. Їх вдосконалення за допомогою російських технологій серйозно підвищує ризики для безпеки Китаю. Якщо КНДР з'являться крилаті ракети і навіть ракети підводного базування, вони можуть бути спрямовані не тільки проти США, Південної Кореї та Японії, а й проти сусіднього Китаю.

Бекграунд. Як повідомлялося, завдяки продажу росії снарядів економіка Північної Кореї може зрости вперше за 5 років.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло