Українці стали частіше звертатися за консультацією до психологів
Порівняно з 2022 роком, збільшилася кількість українців, які втомились, розчарувались, відчувають самотність

В Україні зросла довіра до фахового погляду на проблему власного ментального здоровʼя (з 8 до 12 відсоткових пунктів). Зокрема, стали більше звертатися за консультаціями на гарячій лінії, зверненнями до сімейного лікаря або до вузького фахівця з ментального здоровʼя (психолога, психіатра, психотерапевта).
Про це свідчать дані дослідження, яке провела організація Gradus Research у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я – ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Якщо порівнювати з позаминулим роком, то українці частіше вдаються до позитивних стратегій боротьби зі стресом, наприклад, слухають музику, займаються улюбленою справою чи хобі, проводять час із близькими. А. 4% опитаних відмітили, що використовують техніки самодопомоги. Найпопулярніші заняття серед респондентів: сидіти в інтернеті (39%), дивитися телебачення (33%), спілкуватися з близькими (31%), слухати музику (31%).
З 71% до 77% зросло відчуття стресу або сильної знервованості серед усіх цільових груп. Цей показник найвищий серед молоді віком від 25 до 34 років – 82%.Серед найпоширеніших причин відчуття стресу або сильної знервованості – повномасштабна війна з росією (72%) та фінансові складнощі – 43%.
Війна турбує найчастіше респондентів віком 45-60 років – 83% проти 66% серед опитаних віком 18-44 роки.
Молодь більше переймається сімейними справами та стосунками (46% проти 24% в інших вікових групах), робочими проблемами (31% проти 22% в інших вікових групах), дружніми (12% проти 6% в інших вікових групах) та романтичними (17% проти 4% в інших вікових групах) відносинами.
Порівняно з 2022 роком, збільшилася кількість українців, які зізнаються, що втомились, розчарувались, відчувають самотність і безсилля. Зменшилася кількість тих, хто відчуває надію (з 40% до 36%).
Українці вважають, що достатніми причинами для звернення за фаховою допомогою є:
- велика кількість стресу – 45%,
- втрата близької людини – 44%,
- наявність проблем з ментальним здоровʼям внаслідок війни – 43%,
- перебування у полоні – 42%,
- участь у бойових діях – 39%.
Для молоді 18-24 років, що взяла участь у опитуванні, основними бар’єрами є вартість послуг (31% проти 22% серед інших вікових груп), нерозуміння, куди звернутися за допомогою (27% проти 8% серед інших вікових груп), сором та страх (18% проти 7% серед інших вікових груп), небажання показувати свою слабкість (15% проти 9% серед інших вікових груп). Старше покоління (від 55 до 60 років), що взяло участь у опитуванні, більше за інших впевнене у власній здатності впоратись (40% проти 28% серед інших вікових груп) та не вважає свої проблеми достатніми для звернення (37% проти 27% серед інших вікових цільових груп).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].