Україна майже не експортує агропродукцію на азійський ринок – Осадчук
За словами СЕО COFCO Agri Resources Ukraine, єдиним ринком для України лишається ЄС

До закінчення 2023 року Україна активно експортувала зерно не лише на європейські ринки, а й до Азії. Зокрема, Китай здійснював закупівлю української кукурудзи, що призводило до зростання попиту і цін на зернові культури.
Про це на Agro Ukraine Summit розповів генеральний директор COFCO Agri Resources Ukraine передає latifundist.
Він повідомив, що з настанням 2024 року заключені контракти виконалися, і тепер Україна зазнає змін у структурі своїх експортних ринків. Зазначається, що нині азійський ринок для України фактично втрачено, а експортна діяльність спрямована переважно на ринок ЄС. Генеральний директор також зазначив, що це змінило динаміку цін на українську кукурудзу, зокрема зниженням цін у напрямку Іспанії та Італії.
Враховуючи наближення збору врожаю в Південній Америці, очікуються інтенсивні конкурентні битви на світовому ринку зернових. Генеральний директор зазначив, що умови в Південній Америці сприяють врожайності, що може ускладнити відновлення ринку та посилити конкуренцію.
Нещодавно Китай підписав фітосанітарний протокол для експорту гороху з України, що відкриває нові перспективи у розвитку експортних можливостей.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Україна торік експортувала найбільше своєї агропродукції до Туреччини, Китаю та Румунії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].