Фон дер Ляєн: Євросоюз залучить Україну до розробки військово-промислової стратегії блоку

Фон дер Ляєн: Євросоюз залучить Україну до розробки військово-промислової стратегії блоку

Це перший крок, який має призвести до інтеграції України до деяких європейських оборонних програм

This text is also available in English
Фон дер Ляєн: Євросоюз залучить Україну до розробки військово-промислової стратегії блоку
фото DR

Євросоюз має налагодити тісну співпрацю з Україною в галузі озброєнь та оборони, а підтримка Києва, який захищається від російської агресії, має бути продовжена «всіма можливими для нас способами».

Про це заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, виступаючи на пленарному засіданні Європарламенту 6 лютого, передає Deutsche Welle.

«Заглядаючи у майбутнє, ми маємо осмислити обороноздатність України як частину нашої власної, розглядати українську оборонну промисловість як частину нашої оборонної промисловості. Тому ми залучили Україну до розробки нашої оборонно-промислової стратегії», – наголосила вона.

За словами голови Єврокомісії, це перший крок, який має призвести до інтеграції України до деяких європейських оборонних програм у разі потреби та за згодою Європейського парламенту та Євроради.

«Україна – майбутній член нашого Європейського Союзу. Тому вона має стати набагато ближчою до нас, у тому числі у сфері оборони», – наголосила фон дер Ляєн.

Вона також закликала країни ЄС продовжувати підтримувати Україну, зокрема заради безпечного майбутнього Європи. Напавши на Україну, путін «почав боротьбу проти всіх нас – проти нашої свободи, самовизначення та демократії».

“Україна бореться не лише за себе, а й за Європу, за все, у що ми віримо”, – зазначила фон дер Ляєн.

«Європа буде на боці України щодня війни. І кожного наступного дня. Це і означає бути європейцем», – підкреслила вона.

Голова Єврокомісії нагадала, що ЄС за час російського вторгнення в Україну підготував понад 40 тисяч українських солдатів та відправив Києву військову техніку на суму 28 млрд євро. За її словами, європейська оборонна промисловість збільшила потужності виробництва боєприпасів на 40%.

До березня в Україну доставлять понад півмільйона артилерійських снарядів. Ще стільки ж планується поставити до кінця року, наголосила вона.

Бекграунд. Нагадаємо, лідери всіх 27 держав-членів Євросоюзу погодили надання Україні пакету допомоги у 50 млрд євро. Ці кошти розраховані на відновлення та модернізацію країни, а також її поступову інтеграцію в Євросоюз. Вони передбачені на період із 2024 по 2027 роки.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло