путін і Карлсон: як відреагували західні ЗМІ на інтерв’ю пропагандиста з диктатором
Це було схоже на багатослівний і безладний монолог, в який Карлсон зрідка вклинював уточнюючі коментарі

Світова преса обговорює інтерв'ю російського президента владіміра путіна американському телеведучому Такеру Карлсону, що вийшло напередодні.
Сам Карлсон стверджує, що добивався цього інтерв'ю заради американців, які свідомо чи мимоволі своїми податками платять за війну в Україні, а тому мають право знати правду від усіх сторін конфлікту.
Західну пресу більше цікавить питання, навіщо це треба самому путіну. BBC зробило короткий огляд найбільших світових медіа щодо цього питання.
CNN
Те, що ми бачили, навіть не можна назвати інтерв'ю. Карлсон всіляко уникав питань, які справді могли б бути цікавими американцям: про авторитарний режим у росії, про розв'язану війну в Україні, про загибель безвинних людей, про воєнні злочини і, нарешті, про ув'язнення опозиціонера Алєксєя Навального.
Натомість, пише оглядач CNN Олівер Дарсі, ми почули багатослівний і часом безладний монолог, в який Карлсон зрідка вклинював уточнюючі коментарі.
«Карлсон надав автократу повну свободу маніпулювати громадськістю і розповідати свою версію історії, якою б недостовірною вона не була», – пише Олівер Дарсі.
Такер Карлсон не тільки не намагався якось уточнювати улюблені путіним посилання до історії, які не відповідають дійсності, а й місцями просто вбудовувався в наратив російського президента.
«Після перегляду перших 45 хвилин цього інтерв'ю стало зрозуміло, що путін у своїй тарілці, на своїй платформі. І від початку Карлсон нічого не контролював», – пише старший міжнародний кореспондент CNN Кларисса Ворд.
The Independent
Звичні сентенції путіна про те, що Україна – штучна держава, а «Північний потік» підірвало ЦРУ, вже нікому не цікаві.
Більшість своєї публікації газета присвячує епізоду в інтерв'ю, де Карлсон просить путіна відпустити з ним в Америку журналіста Wall Street Journal Евана Гершковича, затриманого в росії в березні минулого року за звинуваченням у шпигунстві.
Нехай це буде жест доброї волі, запропонував Карлсон, але путін відповів, що його запас доброї волі у відносинах із Заходом вичерпано.
Далі, звертає увагу Independent, путін кілька разів вимовив слова «шпигунство» та «секретна інформація», а Такер Карлсон більше не намагався допомогти своєму колезі-журналісту.
При цьому путін раптом взявся розповідати, як у «одній з європейських столиць» сидить у в'язниці «справжній патріот росії», за те, що «ліквідував бандита, який убивав на Кавказі російських солдатів».
путін не назвав жодних імен, пише Independent, але йдеться, ймовірно, про росіянина Вадима Красікова, який убив у 2019 році посеред білого дня в Берліні 40-річного громадянина Грузії та етнічного чеченця Зелімхана Хангошвілі.
Красіков, якого німецька прокуратура вважає співробітником ФСБ, отримав довічний термін у Німеччині, і путін згадав про нього не випадково – можливо, в Кремлі готують грунт, щоб обміняти його на журналіста Гершковича, пише британське видання.
Politico
У цьому інтерв'ю – передбачуваному та тьмяному – важливе те, що путін отримав необмежений доступ до величезної американської аудиторії перед виборами в США і не втратив можливості посіяти насіння сумнівів не лише у доцільності американської допомоги Україні, а й у політичній системі США як такій. Чи зійде це насіння, стане ясно пізніше, але процес запущений, пише видання.
путін не забув розповісти, як попередні американські президенти не зуміли вибудувати відносини з москвою в галузі безпеки, пише Politico.
А далі взагалі назвав політичну систему США болотом, а американську демократію – ілюзією. Послужливий Карлсон, як називає його видання, одразу підсумовував для американської аудиторії думку путіна: система в США управляється не тими, кого справді обирає народ.
Інші ключові моменти інтерв'ю, на думку Politico, такі:
путін не збирається завершувати війну в Україні, і подальша матеріальна підтримка Києва Вашингтоном – безглузде витрачання грошей американських платників податків.
Ілон Маск з його величезними грошима, непередбачуваною поведінкою та тривожними амбіціями в галузі штучного інтелекту – одна з небагатьох постатей, які займають думки путіна. Російський президент хоче дружити з американським мільярдером і навіть намагається йому лестити.
На подив самого Карлсона і всього світу, путін має листи Богдана Хмельницького, який жив у 1596-1657 роках, які, за ідеєю, повинні підтвердити версію російського президента про історію України. путін пообіцяв трохи пізніше перекласти англійською і передати Карлсону копію такого листа. «Візьміть собі потім копію», – сказав путін.
Бельгійський політик, колишній прем'єр-міністр країни Гі Верховстадт написав у соцмережі Твіттер дуже емоційний пост.
«Інтерв'ю Карлсону – найкраще, що могло статися із путіним. Завтра Америка страждатиме від безперешкодно посіяної ним нецензурованої брехні. Ось так помирають демократії...»
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].