росія цілеспрямовано нищить школи та дитячі садки – Віталій Селик
Завдання громадських організацій із відновлення – брати за руку та вести до донорів

росія цілеспрямовано нищить школи та дитячі садки, бо вони є осередком життя. Таку думку висловив під час конференції «Війна та освіта. 2 роки повномасштабного вторгнення» Віталій Селик, співзасновник волонтерської ініціативи «Сміливі відновлювати». Саме через таку увагу до цих закладів їхнє відновлення є пріоритетом, оскільки «додає життя» громадам, вважає він. Про це Віталій Селик заявив на презентації дослідження «Війна та освіта. 2 роки повномасштабного вторгнення», яке провели Міжнародний благодійний фонд SavED разом із соціологічною агенцією Vox Populi за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».
«Коли ми у 2022 році почали відновлювати школу в Дергачівській громаді (16 км до кордону з росією), це було майже порожнє село. Проте коли ми зібрали першу толоку, із села прийшло 60 осіб. Це стало першим масовим заходом із початку війни, який об’єднав громаду: долучилися школярі, вчителі й батьки, – розповів пан Селик. – І дуже змінюються люди, з якими ми говоримо на початку робот із відновлення і після того, як проєкт завершено».

Крім того, співзасновник волонтерської ініціативи «Сміливі відновлювати» дав декілька порад щодо залучення партнерів до відновлення громад.
«На першому місці за важливістю – багато комунікації, розповідей про себе. В Україні є достатньо прикладів громад, до яких ходять донори, яким допомагають партнери та про які багато розмов точиться. Не завжди у громад є внутрішні можливості, звичайно. Це є викликом для громадських організацій, які могли б допомагати з презентаціями й відео, брати за руку та вести до донорів, навчати громади розповідати про себе», – розповів він.
Нагадаємо: торік було відбудовано та модернізовано в рамках проєкту «Відбудова місцевих шкіл задля стійкості» 12 шкіл у трьох регіонах України, які постраждали від російського вторгнення. Проєкт реалізований благодійним фондом «Сміливі» у рамках Шкільної ініціативи Програми «U-LEAD з Європою» та за фінансової підтримки Служби зовнішньополітичних інструментів (FPI) Європейської комісії і за участі фонду savED. Метою проєкту було зробити учнівський простір кращим, ніж він був до російської агресії.
Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС і його державами-членами: Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією – для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян і розширює можливості громад.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].