У Німеччині наступного тижня голосуватимуть щодо надання Україні далекобійних ракет

У Німеччині наступного тижня голосуватимуть щодо надання Україні далекобійних ракет

У проекті йдеться про «постачання додатково необхідних систем озброєння великої дальності»

У Німеччині наступного тижня голосуватимуть щодо надання Україні далекобійних ракет
фото Pixaby

Правляча коаліція Німеччини підготувала пропозицію щодо постачання в Україну боєприпасів, далекобійних ракет та систем озброєння. До пакету можуть увійти ракети Taurus, повідомляє видання Stern.

Голосування щодо цього пакету допомоги планують провести у Бундестазі найближчого тижня. Ракети Taurus, про які давно просить Київ, у проєкті прямо не згадуються, однак у ньому йдеться про «постачання додатково необхідних систем озброєння великої дальності».

Ракети Taurus можуть досягати цілей на відстані понад 500 км. При цьому москва знаходиться за 450 км від кордону з Україною.

Особливістю Taurus є те, що вона може летіти на гранично низькій висоті – близько 50 м. Це унеможливлює її виявлення радарами.

За даними Spiegel, близько 600 ракет Taurus було закуплено для німецьких збройних сил десять років тому, з них близько 150 готові до експлуатації.

Ще навесні 2023 року Україна звернулася до уряду Німеччини із проханням надати їй ці ракети. Однак у січні 2024 року Бундестаг відхилив резолюцію про постачання Україні крилатих ракет Taurus, яку винесла на голосування фракція ХДС/ХСС. Ініціативу тоді підтримали 178 депутатів, 485 виступили проти, троє утрималися.

Taurus називають аналогом британських Storm Shadow, які вже були поставлені Україні та дозволили її військам атакувати далеко за лінією фронту. ЗСУ застосовували їх при ударі по Луганську, який вважався недосяжним для зброї, що є у Києва.

Бекграунд. Нагадаємо, раніше Шольц на Мюнхенській конференції уникнув відповіді на питання про постачання Україні ракет Taurus.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло