Розвиток і перспективи молодіжних рад обговорили в закарпатському офісі Програми «U-LEAD з Європою»
U-LEAD з Європою

Розвиток і перспективи молодіжних рад обговорили в закарпатському офісі Програми «U-LEAD з Європою»

Торік було створено понад чверть від наявних в України молодіжних рад

Розвиток і перспективи молодіжних рад обговорили в закарпатському офісі Програми «U-LEAD з Європою»

Залучення молоді до життя територіальних громад – один із напрямів діяльності Програми «U-LEAD з Європою», регіональний офіс якої у Закарпатській області в партнерстві з Департаментом освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА провів днями інформаційну сесію на тему «Участь молоді в житті територіальної громади: молодіжна політика». Метою заходу стало, зокрема, надання роз’яснення щодо інструментів і механізмів залучення молоді до життя громад, а також ролі в цих процесах молодіжних консультативно-дорадчих органів.

Як повідомляє U-LEAD, на сьогодні з 14 молодіжних рад, що створені в Закарпатській області, активними є 11. Їхнє завдання – допомагати самореалізації та розвитку потенціалу молоді. А один з інструментів – регіональна програма «Молодь Закарпаття» на 2021–2025 роки, яка покликана сприяти залученню молодих людей до всіх процесів суспільно-політичного  життя та розвитку своїх місцевих громад.

Одним із важливих питань у діяльності молодіжних рад є якісне партнерство та співпраця з органами місцевого самоврядування, але головне – не перетворитися на «кишенькову» організацію, наголосила голова Національного об’єднання радників з питань молоді Леся Голояд. Так, за її словами, на сьогодні молодіжна рада у Зборівській громаді Тернопільської області закриває соціальні потреби громади, які стосуються не лише молоді.

Наприклад, створено волонтерський простір для військових та їхніх родин «Бавовна-HUB». Проєкт діє в рамках гранту «Діалоги Перемоги», що реалізується у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України та ГО «Молодіжна платформа» за підтримки проєкту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», що фінансується МЗС Данії. Діяльність хабу сконцентрована як на гуманітарній допомозі військовим та їхнім родинам, так і на інформаційній підтримці, зокрема через поширення запитів. Крім того, команда хабу створила простір для спілкування, де зручно провести час як дітям, так і дорослим. Вони також займаються волонтерською допомогою для військових і ведуть свій телеграм-канал для жителів громади.

«Молодіжні ради потрібні, аби підштовхнути молодь до активності та залученості в життя громади. Вкладаючи гроші, час та увагу в молодь, ми насправді змінюємо сучасне та інвестуємо в майбутнє», – наголосив керівник регіонального офісу U-LEAD Павло Логвінов.

За інформацією Програми «U-LEAD з Європою», на сьогодні в Україні працює понад 400 молодіжних рад, 120 з яких створено 2023 року.

Нагадаємо: «U-LEAD з Європою» – це програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку, яка спільно фінансується ЄС і його державами-членами: Німеччиною, Польщею, Данією і Словенією – для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян і розширює можливості громад. «U-LEAD з Європою» ставить за мету цього року допомогти громадам напрацювати 25 якісних проєктів із розвитку, які будуть профінансовані в рамках програми.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло