Розвиток і перспективи молодіжних рад обговорили в закарпатському офісі Програми «U-LEAD з Європою»
Торік було створено понад чверть від наявних в України молодіжних рад

Залучення молоді до життя територіальних громад – один із напрямів діяльності Програми «U-LEAD з Європою», регіональний офіс якої у Закарпатській області в партнерстві з Департаментом освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА провів днями інформаційну сесію на тему «Участь молоді в житті територіальної громади: молодіжна політика». Метою заходу стало, зокрема, надання роз’яснення щодо інструментів і механізмів залучення молоді до життя громад, а також ролі в цих процесах молодіжних консультативно-дорадчих органів.
Як повідомляє U-LEAD, на сьогодні з 14 молодіжних рад, що створені в Закарпатській області, активними є 11. Їхнє завдання – допомагати самореалізації та розвитку потенціалу молоді. А один з інструментів – регіональна програма «Молодь Закарпаття» на 2021–2025 роки, яка покликана сприяти залученню молодих людей до всіх процесів суспільно-політичного життя та розвитку своїх місцевих громад.
Одним із важливих питань у діяльності молодіжних рад є якісне партнерство та співпраця з органами місцевого самоврядування, але головне – не перетворитися на «кишенькову» організацію, наголосила голова Національного об’єднання радників з питань молоді Леся Голояд. Так, за її словами, на сьогодні молодіжна рада у Зборівській громаді Тернопільської області закриває соціальні потреби громади, які стосуються не лише молоді.
Наприклад, створено волонтерський простір для військових та їхніх родин «Бавовна-HUB». Проєкт діє в рамках гранту «Діалоги Перемоги», що реалізується у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України та ГО «Молодіжна платформа» за підтримки проєкту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», що фінансується МЗС Данії. Діяльність хабу сконцентрована як на гуманітарній допомозі військовим та їхнім родинам, так і на інформаційній підтримці, зокрема через поширення запитів. Крім того, команда хабу створила простір для спілкування, де зручно провести час як дітям, так і дорослим. Вони також займаються волонтерською допомогою для військових і ведуть свій телеграм-канал для жителів громади.
«Молодіжні ради потрібні, аби підштовхнути молодь до активності та залученості в життя громади. Вкладаючи гроші, час та увагу в молодь, ми насправді змінюємо сучасне та інвестуємо в майбутнє», – наголосив керівник регіонального офісу U-LEAD Павло Логвінов.
За інформацією Програми «U-LEAD з Європою», на сьогодні в Україні працює понад 400 молодіжних рад, 120 з яких створено 2023 року.
Нагадаємо: «U-LEAD з Європою» – це програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку, яка спільно фінансується ЄС і його державами-членами: Німеччиною, Польщею, Данією і Словенією – для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян і розширює можливості громад. «U-LEAD з Європою» ставить за мету цього року допомогти громадам напрацювати 25 якісних проєктів із розвитку, які будуть профінансовані в рамках програми.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].