Болгарська АЕС вперше відмовиться від російського ядерного палива на користь американського

Болгарська АЕС вперше відмовиться від російського ядерного палива на користь американського

Повністю від російського ядерного палива країна відмовиться 2029-го

This text is also available in English
Болгарська АЕС вперше відмовиться від російського ядерного палива на користь американського
ілюстративне зображення

Керівництво болгарської атомної електростанції «Козлодуй» проведе першу заправку ядерним паливом із США у травні цього року.

Джерело. Про це повідомив директор АЕС Валентин Ніколов, передає 24chasa.bg.

Йдеться про продукцію компанії Westinghouse. Нею замінили паливо «дочки» Росатому – ТВЕЛ.

Будуть заправляти п'ятий енергоблок. Для цього його зупинять на щорічне планове техобслуговування. За словами Ніколова, АЕС надала національному Агентству з ядерного регулювання (АЯР) всю необхідну інформацію щодо американських паливних касет.

Продукцію Westinghouse мають ліцензувати до кінця березня. Після цього російські касети поетапно замінять американськими протягом чотирьох паливних циклів. Кожен реактор ВВЕР-1000 містить 163 касети. Щороку під час планового ремонту виймають 42 із них.

До цього на АЕС «Козлодуй» використовувалося виключно російське паливо. Востаннє п'ятий енергоблок заправляли навесні минулого року. Усього на об'єкті працюють два реактори. Для шостого енергоблоку паливо постачатиме Framatome – «дочка» французького енергетичного гіганта EDF. Перша партія касет вирушить до Болгарії у 2026 році. Повністю від російського ядерного палива країна відмовиться 2029-го.

«Козлодуй» – єдина АЕС у Болгарії. Вона забезпечує понад третину електроенергії країни і є великим експортером в інші балканські країни. Влада вирішила відмовитися від ядерного палива з росії після її вторгнення в Україну.

Болгарія не перша країна, яка ухвалила таке рішення. Також на американське ядерне паливо має намір перейти Чехія. З осені цього року продукцію Westinghouse почне використовувати АЕС «Дуковани», а за кілька місяців – АЕС «Темелін».

Окрім цього, знизити залежність від росії намагається фінська Fortum, в активі якої перебуває АЕС «Ловііса». Контракти з ТВЕЛ діють до 2027 року для першого енергоблоку та до 2030 року – для другого. Раніше Fortum також підписала угоду з Westinghouse, але впровадження нового виду палива потребує часу та погоджень.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло