Рада ухвалила реформу ринку капіталів та комісії із цінних паперів – Железняк
За словами нардепа, ухвалення відповідного проєкту є важливою умовою DPL Світового банку для отримання $1,4 млрд уже навесні цього року

ВР прийняла в цілому законопроєкт щодо реформування роботи фінансових ринків і комісії із цінних паперів. «За» проголосувало 279 парламентаріїв.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
«Метою законопроєкту є побудова на вітчизняних ринках капіталу та організованих товарних ринках, створення яких було забезпечено раніше прийнятими законами, ефективної системи здійснення регулювання, нагляду та запобігання зловживанням», – йдеться в документі.
Законопроєкт, зокрема, передбачає:
- підвищення інституційної спроможності Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку як національного регулятора ринків капіталу й організованих товарних ринків, розширення її повноважень, закріплення у законодавстві гарантій незалежності НКЦПФР, у тому числі фінансової;
- вдосконалення законодавчих норм щодо міжнародного співробітництва НКЦПФР;
- побудова ефективної системи нагляду на ринках капіталу та організованих товарних ринків відповідно до Принципів IOSCO з метою забезпечення функціонування ефективної системи запобігання зловживанням на зазначених ринках;
- впровадження дієвих механізмів запобігання маніпулюванням, інсайдерській торгівлі, незаконному використанню інсайдерської інформації та іншим зловживанням на ринках капіталу та організованих товарних ринків, зокрема, заборони фінансових пірамід і боротьби зі спробами їх організації. Зокрема, у цій частині законопроєктом пропонується імплементація положень регламенту від 16 квітня 2014 року про зловживання на ринку, а також інших актів Європейського Союзу в частині визначення відповідальності за порушення законодавства на ринках капіталу тощо.
Раніше нардеп Ярослав Железняк зазначав, що ухвалення цього проєкту є не тільки важливим наближенням міжнародного стандарту IOSCO, а й важливою умовою DPL Світового банку, щоб Україна отримала фінансування в розмірі $1,4 млрд уже навесні 2024 року. Крім того, це означає виконання меморандуму МВФ та плану ЄС.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Рада схвалила проєкт щодо посилення соцзахисту військових.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].